PlayStation 4 Pro jeszcze lepsze na ekranie FullHD: Polacy mogą już to sprawdzić

PlayStation 4 Pro jeszcze lepsze na ekranie FullHD: Polacy mogą już to sprawdzić

02.02.2018 13:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu na łamach naszego portalu djfoxer popełniłciekawy wpisblogowy, wychwalający konsolę PlayStation 4 Pro. Wpis o tylezaskakujący, że autor znany jest naszym Czytelnikom jako człowiekMicrosoftu – więc wydawać by się mogło, że będzie nakłaniałXboksa. Nic z tego, zdaniem naszego blogera PS4Pro jest znacznie lepszą opcją dla gracza.Djfoxer nie wiedział jednak pisząc wpis do bloga tego, co właśniezostało ujawnione. Wraz z przygotowywanym przez Sony nowym firmware5.50 ta znakomita konsola będzie otóż jeszcze lepszą opcją dlagracza, szczególnie tego ze starszym telewizorem.

Oczywiście najnowsze konsolenajlepiej zestawić z dobrym telewizorem 4K, ale wciąż miliony osóbosób korzystają z telewizorów FullHD. Jeszcze w tym roku Samsungspodziewa się, że 30% jego sprzedaży odbiorników telewizyjnychbędą stanowiły telewizory FullHD. Era 4K przyjść ma na całegodopiero około 2020 roku. Do tego dochodzi kwestia świetnych barw znieprodukowanych już telewizorów plazmowych, których ostatniesztuki wciąż można upolować tu i ówdzie – pod względemjakości obrazu wygrywają one z większością droższychtelewizorów LCD/LED.

Battlefront 2 na Xbox One S bez supersamplingu
Battlefront 2 na Xbox One S bez supersamplingu

Jedną z lepszych innowacjiwprowadzonych przez Microsoft w konsoli Xbox One X był więc *trybsupersamplingu *czylinadpróbkowania. Wykorzystując większą moc obliczeniową układugraficznego, konsola siłowo stara się rozwiązać problemwygładzania „schodków” na krawędziach obiektów. Renderuje wbuforze obraz w rozdzielczości kilkukrotnie większej niżrozdzielczość docelowa (np. 4K), a dopiero później obraz ten jestskalowany do niższej rozdzielczości (np. FullHD). Efekt natelewizorach FullHD podłączonych do najnowszego Xboksa wyglądabardzo ładnie, szczególnie w tych scenach gier, gdzie pojawia siędużo roślinności. Lepiej wyglądają też postacie, a nawetelementy interfejsu.

Battlefront 2 na Xbox One S z supersamplingiem
Battlefront 2 na Xbox One S z supersamplingiem

Na PlayStation 4 Pro nic takiegonie było dotąd dostępne. Niektóre gry, np. Horizon: Zero Dawn,wprowadzały nadpróbkowanie na własną rękę, ale generalnie staregry na wzmocnionym PS4 wyglądały jak na zwykłej wersji konsoli.Teraz ma się to zmienić. Sony udostępniło właśnie w kilkukrajach (w tym i w Polsce) nową wersję beta firmware, oznaczonąnumerkiem 5.50. Przynosi ona globalny tryb supersamplingu dlawszystkich telewizorów o rozdzielczości 2K lub mniejszej, obiecującw ten sposób uzyskanie jakości porównywalnej do 4K.

Obraz

Sony ostrzega zarazem, że nie wkażdej grze może to przynieść takie rezultaty, może teżoznaczać obniżenie liczby klatek na sekundę. Jest to jednakrozwiązanie, które jeszcze bardziej zwiększa wartość droższejdziś o około 500 zł wersji Pro tej konsoli.

Zainteresowani zapisaniem się doprogramu beta, w ramach którego Sony testuje nowe wersje konsoli,muszą jedynie wypełnić tenformularz.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)