PlayStation 4 System Software 8.00 wydany. To zapewne ostatnia duża aktualizacja PS4

PlayStation 4 System Software 8.00 wydany. To zapewne ostatnia duża aktualizacja PS4
Piotr Urbaniak

14.10.2020 23:41

Choć wielkimi krokami zbliża się premiera PlayStation 5, Sony nie zapomniało o poprzedniczce. PS4 otrzymało właśnie aktualizację firmware'u numer 8.00.

Nie znając jeszcze dokładnie możliwości programowych piątki, można podejrzewać, że właśnie System Software 8.00 dla PS4 jest ich swoistą zajawką. Sony bowiem nie tylko dodało nowe opcje, ale też niektóre z dotychczasowych zmodyfikowało lub usunęło.

A wiadomo, że przynajmniej przez najbliższych kilkanaście miesięcy PS5 oraz PS4 będą musiały ze sobą koegzystować. Wniosek wydaje się jasny: chodzi o uzyskanie wzajemnej zgodności.

Grupy i imprezy po nowemu

Patrząc z punktu widzenia gracza, największą zmianę stanowi agregacja grup oraz imprez, które nie będą już rozwiązywane po zamknięciu czatu. Teraz do każdej grupy można w dowolnej chwili powrócić, o ile nie zostanie usunięta ręcznie.

Jednocześnie jednak wypada opcja tworzenia grup publicznych; dołączyć mogą wyłącznie osoby z zaproszeniem gospodarza. Sam gospodarz zyskuje natomiast możliwość moderacji dyskusji poprzez usuwanie z niej członków. Pod warunkiem, że ich liczba wynosi co najmniej trzech.

Kontynuując, skasowano zakładkę z wydarzeniami, gdzie można było śledzić m.in. transmisje deweloperów, jak również zrezygnowano z fanowskich społeczności. Te dotąd utworzone pozostaną na swoich miejscach, gracze jednak nie mogą już utworzyć nowych.

Wreszcie, dochodzi opcja szybkiego wyciszania graczy biorących udział w imprezie, z poziomu menu podręcznego.

Przebudowany system trofeów

Kolejna ważna nowość dotyczy systemu trofeów, a konkretniej sposobu naliczania punktów do klasyfikacji ogólnej, który będzie premiować bardziej procent ukończenia poszczególnych gier niż liczbę odpalonych tytułów.

Sony doceni w szczególności trofea platynowe, czyli przyznawane za uzyskanie wszystkich innych w danej pozycji. Aby uzyskać wysoki wynik ogólny, trzeba będzie gry faktycznie ukończyć.

Gra zdalna, bezpieczeństwo i inne

Co jeszcze? – zapytacie. Otóż w ramach gry zdalnej pojawia się możliwość strumieniowania obrazu z efektem HDR, a z listy kompatybilności wypadają Android 5 i 6, a także Windows 8.1.

Uproszczono menu ustawień rodzicielskich. Zdaniem japońskiego producenta, kolejne opcje powinny być łatwiejsze do odnalezienia i zrozumienia.

Na zakończenie – bezpieczeństwo. Zaktualizowana PlayStation 4 zapewnia zgodność z zewnętrznymi aplikacjami do weryfikacji dwuetapowej, takimi jak Google Authenticator. Niestety, jako iż nie znamy ich pełnej listy, trzeba działać metodą prób i błędów.

Aktualizacja dostępna jest tradycyjnie z poziomu menu konsoli. Pliki wymagane do pobrania zajmują nieco ponad 470 MB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)