PlayStation 5: dwie zaskakujące wieści. Jedna o produkcji, druga o cenie

PlayStation 5: dwie zaskakujące wieści. Jedna o produkcji, druga o cenie

fot. Sony
fot. Sony
15.09.2020 08:13

16 września 2020 Sony zorganizuje PlayStation 5 Showcase. W trakcie tego wydarzenia poznamy nowe informacje dotyczące PS5, choć nie wiemy oficjalnie, jakie. Cała branża spodziewa się jednak, że właśnie wtedy poznamy cenę konsol japońskiego producenta.

Tymczasem Bloomberg ma dwie wieści dotyczące PlayStation 5 – jedną złą i drugą dobrą. Pierwsza z nich dotyczy produkcji sprzętu, ale druga traktuje o cenie.

[h2]PlayStation 5 i problemy produkcji Sony. Może zbraknąć kilku milionów sztuk[/h2]

Według najnowszego raportu Bloomberga, Sony nie zdoła wyprodukować pierwotnie zakładanych 15 milionów egzemplarzy PS5. Japońska korporacja rzekomo obniżyła ten próg do 11 milionów, które planuje sprzedać do marca 2021 r.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są problemy w łańcuchu produkcji (całkowicie zautomatyzowanym) układu SoC (czyli zintegrowanego procesora i układu graficznego), której wydajność szacuje się na jedynie 50 procent. Sytuacja się obecnie poprawia, ale prawdopodobnie będzie miała wpływ na łączną liczbę wyprodukowanych sztuk konsol.

[h2]Analityk Bloomerg: cena cyfrowej wersji PS5 może zaskoczyć[/h2]

Dziennik technologiczno-ekonomiczny ma jednak potencjalnie dobre wieści odnośnie ceny. To jest zakładając, że przewidywania analityka Masahiro Wakasugiego się sprawdzą. Według specjalisty, amerykańska rekomendowana cena detaliczna będzie wynosić 450 dolarów za model z napędem optycznym i poniżej 400 dolarów za konsolę bez czytnika 4K UHD Blu-ray.

Warto tutaj podkreślić, że nawet jeśli Sony wyprodukuje 11 milionów konsol, wynik sprzedaży PlayStation 5 i tak będzie lepszy od PS4, które rozeszło się w 10,2 mln egzemplarzy od swojej premiery w listopadzie 2013 do 31 marca 2014 r (dane za Statista). Odnośnie ceny, natomiast, trzeba zachować pewną dozę zdrowego sceptycyzmu – plus Microsoft w teorii nadal mógłby obniżyć swoje ceny (podawał je jako szacowane, nie rekomendowane).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)