PlayStation 5 i dyski SSD. Bez obsługi dodatkowych nośników na premierę

fot. wp.pl/Piotr Urbaniak
fot. wp.pl/Piotr Urbaniak

06.11.2020 12:57, aktual.: 26.02.2021 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zła wiadomość. Konsola PS5 w momencie premiery nie obsłuży dodatkowych dysków SSD. Informację potwierdziło Sony.

PlayStation 5 dysponuje dyskiem SSD M.2 PCie 4.0 NVMe o oficjalnej pojemności 825 GB. Po odjęciu systemu operacyjnego, realnej przestrzeni pozostaje 664 GB.

W przeciwieństwie do Microsoftu, który postawił na własne rozwiązanie w formie 1 TB kart SSD wpinanych w specjalny slot na konsoli, Sony postanowiło postawić na bardziej otwarte rozwiązanie.

W teorii i na dłuższą metę dla konsumentów korzystniejsze (głównie przez to, że ceny dysków SSD prędzej spadną niż kart do Xboxów), ale nie udało się jednak zapewnić możliwości zainstalowania dodatkowych nośników SSD na premierę.

W przypadku Sony, kompatybilne dyski SSD muszą być w standardzie M.2 PCie 4.0 NVMe, uzyskać oficjalną aprobatę japońskiej firmy i spełniać wymogi minimum 5,5 GB/s przepustowości. W teorii Samsung 980 Pro czy WD Black SN850 powinny być zgodne z PlayStation 5, ale nie zostały one oficjalnie potwierdzone.

W tym momencie bardzo ważne jest to, żeby nie kupować żadnego dysku SSD z wyprzedzeniem. Sony zablokowało systemowo obsługę dodatkowych dysków SSD i nawet jeśli go podepniemy - za nic w świecie nie zadziała.

Jak podawał nasz redakcyjny kolega, Paweł z Polygamii, dysk SSD na PlayStation 5 może zapełnić się szybko, a jemu samemu udało zainstalować się dziewięć gier.

Niedawno pisaliśmy także o braku obsługi rozdzielczości 1440p w PS5 oraz sytuacji z zamówieniami przedsprzedażowymi w obliczu zaprzestania sprzedaży fizycznej w salonach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)