PlayStation 5 idzie jak woda. Braki w sklepach nie przeszkadzają

PlayStation 5 idzie jak woda. Braki w sklepach nie przeszkadzają

PlayStation 5
PlayStation 5
Źródło zdjęć: © Polygamia | Piotr Urbaniak
23.07.2021 15:53

PlayStation 5 nie tylko sprzedaje się wybornie, ale rozchodzi się szybciej niż PlayStation 4. A przecież konsol Sony poprzedniej generacji na półkach było na pęczki.

Wiele wskazuje na to, że Sony idzie na rekord. PlayStation 4 zajęło 39 tygodnie dobicie do 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Wedle estymacji serwisu VGChartz, PS5 przekroczy tę barierę po 35 tygodniach od pojawienia się na rynku. Biorąc pod uwagę problemy z dostępnością konsol nowej generacji, Sony może wyciągać zmrożone szampany z lodówki.

Jak radzi sobie konkurencja? Xbox Series X|S (liczby obu modeli podawane są wspólnie) trafił do tej pory do 5,93 milionów domostw.

Jeżeli chodzi natomiast o tygodniową sprzedaż, prym wiedzie Nintendo Switch. Od 4 do 10 lipca "pstryczek" został kupiony 359 tysięcy 529 razy. Dla porównania: PS5 kupiło w tym okresie 235 tys. 907 osób, a XSX i XSS – 116 tys. 412 osób.

Dla pełniejszego obrazu dodajmy, że Nintendo Switch może się w tym momencie pochwalić ogólną sprzedażą na poziomie przekraczającym 88,5 mln sztuk. To z kolei oznacza, że niepozorna hybryda wyprzedziła PlayStation 3 i plasuje się na siódmym miejscu najchętniej kupowanych konsol w historii. Kolejnym urządzeniem na liście jest Nintendo Wii, które rozeszło się w nakładzie przekraczającym 101 mln sztuk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)