PlayStation 5 może mieć problemy z układem chłodzenia. Premiera nowej konsoli zagrożona

PlayStation 5 może mieć problemy z układem chłodzenia. Premiera nowej konsoli zagrożona

Jeśli PS5 faktycznie ma problem, to Xbox już wygrał / fot. Shutterstock.com
Jeśli PS5 faktycznie ma problem, to Xbox już wygrał / fot. Shutterstock.com
Arkadiusz Stando
04.04.2020 13:15

Jeśli na to czekaliście, pewnie też nie byliście pocieszeni faktem, że podczas prezentacji PlayStation 5, Sony pokazało jedynie specyfikację techniczną. Nie zobaczyliśmy gotowego produktu w akcji. Plotka głosi, że nieprzypadkowo. PlayStation 5 może mieć poważne problemy z układem chłodzenia.

Zarówno Sony jak i Microsoft zapewniają, że ich konsole nowej generacji pojawią się w sklepach w grudniu tego roku. Pandemia ma temu nie zaszkodzić, a wstępnych ustaleń co do premiery nie przełożono. Pojawiają się jednak plotki, że PlayStation 5 może wcale nie pojawić się w tym roku.

PlayStation 5 ma problemy z chłodzeniem? Jeśli to prawda, to Sony ma spory problem

Dziennikarze z serwisu Windows Central - Dan Rubino i Jez Corden sądzą, że konsola Sony ma problem z systemem chłodzenia. PlayStation 5 nie radzi sobie z odprowadzaniem ciepła, co doprowadza do przegrzewania się podzespołów. Producenci muszą zaprojektować obudowę i system chłodzenia na nowo. Prawdopodobnie nie spodziewali się tak mocnej propozycji Microsoftu i zwyczajnie przestrzelili, montując mocniejsze podzespoły niż początkowo zakładali.

I pewnie dlatego nie pokazali nam swojej konsoli. Jeśli wierzyć plotkom, premiera może zostać przełożona o 6 miesięcy, a w najgorszym przypadku nawet o rok. To byłoby ogromnym ciosem dla Sony, który mógłby wykorzystać Microsoft do zbudowania sobie przewagi na rynku.

Dla przypomnienia specyfikacja techniczna PlayStation 5:

CPU: 8-rdzeniowy Zen 2 o taktowaniu 3,5 GHzGPU: 10,28 TFLOPS, 36 CUs, 2,23 GHz RDNA 2Pamięć: 16 GB GDDR6, 256-bitPrzepustowość pamięci: 448 GB/sPamięć wewnętrzna: SSD NVMe 825 GBPrzepustowość I/O: od 5.5 GB/s do 8-9 GB/sMożliwość rozszerzenia pamięci o dysk SSD (NVMe)Pamięć zewnętrzna: wsparcie dla dysków HDD poprzez USBNapęd optyczny: 4K UHD Blu-Ray

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (70)