PlayStation 5. Nie można przechowywać gier z PS5 na dysku zewnętrznym

fot. wp.pl/Piotr Urbaniak
fot. wp.pl/Piotr Urbaniak

09.11.2020 12:21, aktual.: 26.02.2021 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że konsola PlayStation 5 nie będzie w tym momencie obsługiwać dodatkowych dysków SSD poszerzających pamięć magazynową. Teraz potwierdzono także, że nie można używać zewnętrznych nośników, aby przechowywać na nich gry z PS5.

Jako że PlayStation 5 oferuje między 664 a 667 GB wolnej przestrzeni, można ją zapełnić naprawdę szybko. Nawet w jeden dzień. Jakąś alternatywą mogłoby być tutaj przechowywanie dodatkowych gier na zewnętrznym dysku USB, tak aby później je przerzucać na główny dysk SSD konsoli. Jednak jak się okazuje, na PS5 na razie takiej możliwości nie ma.

Opcję tę znajdziemy w konkurencyjnych Xbox Series X|S. Jak dowiódł Jeff Grub z Gamesbeat na przykładzie "Assassin's Creed Origins", proces przerzucania gry z zewn. dysku USB na dysk SSD konsoli trwał 7:46 min. Zawsze to lepsze niż czyszczenie miejsca i pobieranie gry od nowa.

Aby pobrać wspominany Origins (42,3 GB) w czasie 7:46 min., musielibyśmy utrzymać pobieranie na poziomie 780 Mbps bez żadnego spadku poniżej tego poziomu. Nie każdy jednak ma internet 1 Gbps, bo taki de facto trzeba by mieć.

W tym momencie PlayStation 5 pozwoli nam jedynie na przechowywanie gier z PS4 w ten sposób - czyli na zewnętrznym dysku via USB.

Być może Sony zmieni ten stan rzeczy, gdy odblokuje obsługę instalowania dodatkowych dysków SSD rozszerzających pamięć magazynową PS5.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)