PlayStation 5 nie sprzeda się tak dobrze jak PS4, a przynajmniej nie w pierwszych miesiącach

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak

18.02.2020 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 5 w pierwszych miesiącach sprzedaży nie będzie rynkowym hitem, jak prognozuje znany japoński analityk rynku gier, Hideki Yasuda. Problemem ma być wysoka cena konsoli.

Yasuda, reprezentujący firmę Ace Securities, zauważa, że PS4 znalazło w okresie premierowym 7,5 mln nabywców. Jego zdaniem, wynik PlayStation 5 będzie co najmniej 20 proc. gorszy i zamknie się w okolicach 6 mln. Dopiero w drugim roku sprzedaży wynik mógłby być zbliżony do poprzedniczki (15 mln), ale wciąż tylko w ujęciu okresowym, nie całościowym.

Jak czytamy w raporcie, wątpliwości budzi cena PlayStation 5. Yasuda potwierdza, powołując się na własne źródła, że wyprodukowanie jednej sztuki to koszt rzędu co najmniej 450 dol. Dla porównania, PS4 w momencie debiutu, w listopadzie 2013 r., kosztowała 399 dol. w detalu.

Ponoć Sony zdołało podpisać korzystne umowy z dostawcami, więc ma gwarancję stałego dopływu niezbędnych części, takich jak pamięci DRAM, stąd produkcja będzie płynna. Niemniej jednak klienci, zdaniem analityka, nie rzucą się od razu na nowy, drogi sprzęt. Zwłaszcza w momencie, gdy starsza generacja jeszcze nie utraci wsparcia ze strony deweloperów gier.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)