PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę

PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę

PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę
PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę
08.10.2019 16:17

Znamy datę premiery PlayStation 5. Sony zapowiada, że konsola nowej generacji pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku – w czasie przedświątecznej gorączki zakupowej. Nie ma lepszego terminu na premierę PlayStation.

Możliwości i specyfikacja PlayStation 5

PlayStation 5 dostanie dysk SSD, który znacznie skróci czas ładowania gier – najwyższa pora. Dysk talerzowy w konsoli w dzisiejszych czasach to zbrodnia. Gry z nośników fizycznych zaś odczyta napęd dwukrotnie szybszy od standardowego Blu-ray 4K, który poradzi sobie z płytami o pojemności 100 GB. Co ciekawe, z płyty na dysk będzie można zainstalować tylko część gry, na przykład tylko kampanię, bez gry w sieci.

Pod koniec 2018 roku informowaliśmy, że PlayStation 5 może dostać ray-tracing. Dziś już wiemy, że renderowanie metodą śledzenia promieni będzie dostępne bez kombinowania – system został zintegrowany z GPU. Będzie to układ AMD na bazie Navi, a towarzyszyć mu będzie procesor Ryzen.

Nowy kontroler: Dualshock 5

Nowa konsola to oczywiście nowy kontroler. DualShock 5 (nazwa może się zmienić) dostanie niezwykle interesujące triggery. Autorzy gier będą mogli ustalić stopień oporu, jaki będą stawiały przyciski przy wykonywaniu różnych czynności. Już widzę, jak doskonale sprawdzą się w Battlefieldzie! Ponadto DualShock 5 dostanie poprawiony system wibracji i lepsze elementy dotykowe.

Ponadto konsola będzie miała nowy interfejs, który każdy będzie mógł skonfigurować, wypełniając go potrzebnymi informacjami.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)