PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę

PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę
PlayStation 5: premiera w grudniu 2020 roku, w sam raz pod choinkę

08.10.2019 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znamy datę premiery PlayStation 5. Sony zapowiada, że konsola nowej generacji pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku – w czasie przedświątecznej gorączki zakupowej. Nie ma lepszego terminu na premierę PlayStation.

Możliwości i specyfikacja PlayStation 5

PlayStation 5 dostanie dysk SSD, który znacznie skróci czas ładowania gier – najwyższa pora. Dysk talerzowy w konsoli w dzisiejszych czasach to zbrodnia. Gry z nośników fizycznych zaś odczyta napęd dwukrotnie szybszy od standardowego Blu-ray 4K, który poradzi sobie z płytami o pojemności 100 GB. Co ciekawe, z płyty na dysk będzie można zainstalować tylko część gry, na przykład tylko kampanię, bez gry w sieci.

Pod koniec 2018 roku informowaliśmy, że PlayStation 5 może dostać ray-tracing. Dziś już wiemy, że renderowanie metodą śledzenia promieni będzie dostępne bez kombinowania – system został zintegrowany z GPU. Będzie to układ AMD na bazie Navi, a towarzyszyć mu będzie procesor Ryzen.

Nowy kontroler: Dualshock 5

Nowa konsola to oczywiście nowy kontroler. DualShock 5 (nazwa może się zmienić) dostanie niezwykle interesujące triggery. Autorzy gier będą mogli ustalić stopień oporu, jaki będą stawiały przyciski przy wykonywaniu różnych czynności. Już widzę, jak doskonale sprawdzą się w Battlefieldzie! Ponadto DualShock 5 dostanie poprawiony system wibracji i lepsze elementy dotykowe.

Ponadto konsola będzie miała nowy interfejs, który każdy będzie mógł skonfigurować, wypełniając go potrzebnymi informacjami.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)