PlayStation 5 w czerni wygląda zaskakująco dobrze – jest projekt fana

PlayStation 5 w czerni wygląda zaskakująco dobrze – jest projekt fana

PlayStation 5 w czerni wygląda zaskakująco dobrze – jest projekt fana
Piotr Urbaniak
12.06.2020 14:44

Już po wyglądzie zaprezentowanego w marcu pada DualSense można było domniemywać, że konsola PlayStation 5 będzie koloru biało-czarnego. Gdyby jednak komuś się to połączenie nie spodobało, zawsze pozostaje wersja w całości utrzymana w czerni. Przynajmniej w wizji pewnego fana.

Użytkownik reddita o pseudonimie Doombie43, bo o jego dziele tu mowa, przerobił w programie graficznym oficjalny render PlayStation 5. Efekt poniżej.

Czy czarna konsola jest ładniejsza od oryginału? Cóż, o gustach ponoć nie wypada dyskutować. Na pewno mniej rzuca się w oczy, co dla wielu byłoby zaletą. Lepiej komponuje się też ze starszymi PlayStation, które, jak wiadomo, od czasów dwójki konsekwentnie pozostawały czarne. Abstrahując oczywiście od wersji specjalnych czy limitowanych.

fot. reddit (Doombie43)
fot. reddit (Doombie43)

Czy PlayStation 5 pozostanie białe?

Przy czym tutaj na usta ciśnie się ciekawostka z przeszłości. Być może niewielu o tym pamięta, ale podczas pierwszych prezentacji PlayStation 3 konsola była koloru szarosrebrnego. Na początku XXI wieku, kiedy projektowano PS3, takie wykończenie uznawane było za synonim nowoczesności. Wystarczy rzucić okiem na sprzęt RTV z tamtego okresu.

Ostatecznie jednak zrezygnowano z nutki szaleństwa, wybierając klasyczną czerń. Tymczasem wersja szarosrebrna ukazała się tylko w niewielkim nakładzie.

350319949757566356

Niewykluczone więc, że projekt obudowy PlayStation 5 także ulegnie jakimś zmianom. Samo Sony zastrzega, że może tak być, a na razie pokazano wyłącznie rendery.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)