PlayStation 5 w Polsce: wiele preorderów zostanie dostarczonych dopiero w 2021 roku

PlayStation 5 w Polsce: wiele preorderów zostanie dostarczonych dopiero w 2021 roku

PlayStation 5 w Polsce: wiele preorderów zostanie dostarczonych dopiero w 2021 roku
Piotr Urbaniak
15.11.2020 11:37, aktualizacja: 15.11.2020 15:11

Zamówienie przedsprzedażowe na PlayStation 5 wcale nie oznacza pewności otrzymania sprzętu w dniu premiery. Co więcej, niektórzy poczekają nawet do 2021 roku. To informacja, którą mniej lub bardziej oficjalnie potwierdzają kolejni sprzedawcy.

Osoby, które zakupiły konsolę PlayStation 5 w przedsprzedaży w x-komie, nie otrzymają swojego zamówienia na czas – donosi serwis GRYOnline.pl. Jak czytamy w raporcie, sklepowi nie uda się uzyskać żadnych dostaw konsol na premierę, a pierwsze potwierdzone partie datowane są dopiero na przyszły rok.

Rzecznik firmy Kamil Szwarbuła tłumaczy, że feralne wieści spadły na sklep już po rozpoczęciu zbierania zamówień, a dostaw ze źródeł alternatywnych również nie udaje się uzyskać.

– Spodziewamy się, że pierwsze konsole będziemy mieć dopiero za kilka tygodni – oświadcza Szwarbuła. Źródło podkreśla, że efektywnie mowa tu o pierwszych tygodniach 2021 r., a sam x-kom próbuje ratować twarz bonem o wartości 100 zł dla każdego, kto PS5 zamówił. Bez względu na to, czy zechce poczekać czy nie i wycofa zamówienie.

Niestety, problem x-komu nie jest odosobniony

Z ustaleń redakcji dobrychprogramów wynika, że bez konsol może pozostać większość sklepów, które nie mają statusu oficjalnego partnera Sony PlayStation w Polsce.

Jedynie duże sieci takie jak Media Markt, Media Expert czy RTV Euro AGD są w stanie potwierdzić jakiekolwiek zatowarowanie. Wynika to z priorytetowego traktowania przez producenta. Przy czym mowa tu głównie o realizacji zamówień przedsprzedażowych, i to tych zadatkowanych, a nie dostępności urządzeń na półkach.

Mniejsi sprzedawcy nie chcą rozmawiać. Albo odmawiają komentarza, albo wprost mówią, że niczego nie wiedzą na 100 proc. Sugerują zazwyczaj, aby na nic się nie nastawiać, czym jasno dają do zrozumienia, że nie mogą być pewni dostaw.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (148)