PlayStation 5 w wersji konsumenckiej na pierwszym zdjęciu – są też szkice projektowe

PlayStation 5 w wersji konsumenckiej na pierwszym zdjęciu – są też szkice projektowe
Piotr Urbaniak

19.01.2020 13:46, aktual.: 19.01.2020 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od pewnego czasu krążą po sieci zdjęcia zestawu deweloperskiego PlayStation 5, a teraz dołączył do nich materiał, który przedstawia ponoć ostateczną, konsumencką wersję najnowszej konsoli Sony. Co kluczowe, za wyciek odpowiada ten sam człowiek, który wcześniej namierzył devkit.

Przedstawiony projekt, jak również załączone do niego zdjęcie wyraźnie nawiązują do PS4 i PS4 Pro. Widać tu ostre linie stylistyczne i segmentową budowę. Z tą tylko różnicą, że domniemana piątka jest asymetryczna, a rzut urządzenia na płaszczyznę ma kształt litery X.

W czasach, gdy elektronika użytkowa zdominowana jest przez prostotę, a wręcz ascezę, rzekome PlayStation 5 na pewno się wyróżnia. Pytanie, czy w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Szkice nie są wprawdzie zwymiarowane, ale konsola Sony wygląda na zauważalnie mniejszą od konkurencyjnego Xboksa Series X, przynajmniej jeśli chodzi o ogólną objętość.

Niestety, na ten moment nikt dodatkowy nie jest w stanie potwierdzić prawdziwości przecieku. Zresztą, trzeba pamiętać również o tym, że przedstawiony projekt może być tylko jednym z wielu, które producent aktualnie testuje w swych laboratoriach. a ostateczna wersja może być inna.

Swego czasu Microsoft chwalił się na przykład, że tworząc Xboksa 360, rozważał co najmniej kilkadziesiąt różnych projektów obudowy i dużą częścią z nich dysponował w formie atrapy.

Nie ma tym samym sensu przesadnie skupiać się na ujętym w wycieku wyglądzie. Jeszcze nie teraz. Tak czy inaczej, z pewnością jest to intrygująca ciekawostka dla wszystkich oczekujących na PS5.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)