PlayStation 5 z bezproblemową dostępnością? Padają pierwsze konkrety

Kontroler PS5, DualSense, fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)
Kontroler PS5, DualSense, fot. dobreprogramy (Piotr Urbaniak)
Piotr Urbaniak

29.12.2020 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 5 ma lepszy start niż jakakolwiek konsola wcześniej, a rok 2021 ma przynieść znacznie zwiększone dostawy – donosi DigiTimes, powołując się na źródła zbliżone do producenta.

W ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży do sklepów trafiło około 3,4 mln sztuk PS5, czytamy. Wcześniej serwis VGChartz informował o 3,73 mln, ale biorąc poprawkę na margines błędu, dane okazują się z grubsza zgodne.

Co jednak kluczowe, to fakt, że analitycy uważają ten start za rekordowy. Wynika to jednak w dużym stopniu z interpretacji. Bo choć PlayStation 4 w analogicznym dla siebie okresie zgromadziło raptem około 2,5 mln nabywców, to wkrótce potem mocno przyspieszyło, kończąc debiutancki rok z wynikiem 4,2 mln rozdystrybuowanych konsol.

Nie ukrywajmy, tego rezultatu nowy model już raczej nie ma szans pobić. Również z uwagi na dostępność w sklepach, a właściwie jej brak.

Niemniej jednak ten z kolei aspekt ma się w roku 2021 zmienić, i to znacząco. Według ujawnionych danych, w ciągu najbliższych 12 mies. Sony zamierza dostarczyć na rynek między 16,8 a 18 mln urządzeń. Dodajmy, są to ponoć wartości pewne, skonsultowane z wiodącymi podwykonawcami, w tym z wytwarzającym deficytowe układy krzemowe TSMC.

Jeśli tak, to przy szacowanym zapotrzebowaniu na poziomie 15 mln egzemplarzy z dostępnością konsoli nie powinno być problemów. W końcu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)