PlayStation 5 za 5 tys. zł? Domorośli handlarze jak zwykle dają o sobie znać

Strona głównaPlayStation 5 za 5 tys. zł? Domorośli handlarze jak zwykle dają o sobie znać
19.11.2020 08:59
PlayStation 5 za 5 tys. zł? Domorośli handlarze jak zwykle dają o sobie znać

PlayStation 5 debiutuje w Polsce, ale już wiemy, że nie każdy wyjdzie ze sklepu z upragnioną konsolą. Jak to w takich sytuacjach bywa, dorobić usiłują spekulanci.

bEKzABTV

Ile? Najbardziej brawurowe oferty w serwisach aukcyjnych sięgają 7 tys. zł, ale za niepisany standard uznać można próg 3,5 - 4 tys. A przypomnijmy, sugerowana cena podstawowej wersji PS5 w Polsce to 2299 zł. Przebicie tak czy inaczej jest więc znaczące.

Co kuriozalne, niektórzy sprzedawcy próbują handlować nie samą konsolą, ale cesją przedpłaconego preordera. Wygląda na to, że nie chcą nawet w swój biznes inwestować.

350311725045992852

Ostatnie miesiące w branży elektroniki to niestety żniwa dla spekulantów. Nie tylko PS5, ale wcześniej też m.in. GeForce'y RTX 30 trafiły na rynek w zdecydowanie zbyt niskim nakładzie. Pikanterię podkreśla fakt, że nawet złożenia zamówienia przedsprzedażowego nie gwarantuje otrzymania towaru, co potwierdza chociażby przypadek klientów x-komu.

bEKzABTX

Nawiasem, ciekawe jak w takiej sytuacji zamierzają poradzić sobie właśnie spekulanci, którzy w myśl obowiązującego prawa składają ofertę handlową.

350311725046189460

Powtarza się niniejszym również sytuacja z polskiej premiery PS4. Wtedy też konsol brakowało w sklepach, a do głosu zaczęli dochodzić domorośli handlarze. Nauczone doświadczeniem Sony postanowiło się zabezpieczyć i zabroniło partnerom przyjmowania zamówień na więcej niż jedną sztukę konsoli, ale, jak widać, to nie zraziło chętnych na szybki zarobek.

Żeby jednak oddać uczciwość rodakom – takie sceny dzieją się nie tylko w Polsce, ale i w innych zakątkach globu. Powyższy zrzut pochodzi z amerykańskiego eBaya.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKzABUT