PlayStation 5: zestaw deweloperski i kontroler na zdjęciu

Devkit PlayStation 5 w całej okazałości, fot. Twitter (The Drunk Cat)
Devkit PlayStation 5 w całej okazałości, fot. Twitter (The Drunk Cat)
Piotr Urbaniak

01.12.2019 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie zestawu deweloperskiego PlayStation 5. Tak, zdjęcie—a nie render czy szkic koncepcyjny jak dotychczas.

Czego możemy dowiedzieć się na podstawie fotografii? Prawdę mówiąc, niczego szczególnego. Może poza tym, że stanowi dowód na trwające już prace nad grami na PS5. Zazwyczaj devkity mają zupełnie inny wygląd i specyfikacje od ostatecznej, konsumenckiej konsoli. Zresztą, sprzęt widoczny w prawej części kadru to zestaw deweloperski starszej PS4.

Prawdopodobnie jednak obok jednostki zasadniczej widzimy ostateczne (lub prawie ostateczne) kontrolery DualShock 5. Jak widać, brakuje im znanego z obecnego modelu paska diodowego, zwanego lightbarem. Ponadto, panel dotykowy wydaje się większy, przez co delikatnie wystaje poza obrys obudowy, a profil uchwytów jest nieznacznie bardziej zaokrąglony. To wszystko pokrywa się z projektem zarejestrowanym ostatnio przez Sony w japońskim urzędzie patentowym.

Tom Warren, dziennikarz The Verge, zauważa, że V-kształtna obudowa devkitu zdaje się być bardzo przewiewna. W dodatku umożliwia ustawienie jednej jednostki na drugiej bez zaburzania cyrkulacji powietrza. Dodajmy do tego oczywistość, że rzymska cyfra V to odpowiednik arabskiej 5. Mało prawdopodobne, aby pod względem stylistycznym ten projekt miał zostać utrzymany w konsoli, ale przynajmniej jest klimatyczny akcent dla programistów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)