PlayStation Mobile ruszy jeszcze w tym roku

16.08.2012 11:18

Przemianowane niedawno na PlayStation Mobile rozwiązanie znane dotąd szerzej jako PlayStation Suite ma oto zostać uruchomione w pełnej formie do końca roku. Sony liczy na olbrzymie zainteresowanie opracowanym systemem, który umożliwia w prosty sposób przygotowanie i sprzedawanie gier na przenośną konsolę PlayStation Vita i równocześnie na certyfikowane urządzenia oparte o Androida — własne rozwiązania firmy, ale też telefony HTC, sprzętowe propozycje Asusa oraz tablet Wikipad. Z początku usługa dostępna będzie w Japonii, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpani oraz Australii.

Ujawniono na razie 11 rozrywkowych propozycji od mniejszych deweloperów, ale za rozwiązaniem stoją murem także ci więksi. Na liście zainteresowanych PlayStation Mobile znajdziemy między innymi Arc System Works, FromSoftware, Gameloft, Segę, Team17, Tecmo Koei i THQ. Produkt zakupiony w PlayStation Store na jednym koncie użytkownika będzie dostępny na wszystkich jego certyfikowanych urządzeniach.

Jak podkreślają tworzący z myślą o PS Mobile, Sony udostępnia zainteresowanym porządny zestaw SDK (oczywiście domyślnie za opłatą), a zawężenie liczby obsługiwanych urządzeń gwarantuje, że gry będą oferowały na każdym z nich wysoką, zamierzoną przez deweloperów jakość. W przyszłości wszystkie produkcje powinny dać użytkownikom dostęp do rankingów online, a także porcję trofeów (za wypełnianie określonych celów) do zdobycia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)