PlayStation Network powróci dopiero 31 maja

09.05.2011 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rzecznik firmy Sony, Shigenori Yoshida, zapowiedział, że wszystkie funkcje sieci PlayStation Network i Qriocity zostaną przywrócone 31 maja.

Początkowo Sony planował, że część usług w ramach PSN zostanie przywróconych 8 maja, tak jednak się nie stało. Zdaniem Yoshidy prace nad przywróceniem PSN trwają 24 godziny na dobę. Wszystko po to, aby jak najszybciej umożliwić 77 mln użytkowników dostęp do sieci. Jako rekompensatę za blokadę osoby zarejestrowane w PSN będą mogły pobrać za darmo dwie spośród 5 gier na PlayStation 3 i dwie (z czterech) na PlayStation Portable. Nie podano jednak, o jakie tytuły chodzi. Możliwe też, że niektóre z funkcji w ramach PSN i Qriocity zostaną wprowadzone przed datą 31 maja. Wszystko zależy jednak od postępu prac nad przywracaniem sieci.

Razem z przywróceniem sieci prawdopodobnie pojawi się aktualizacja firmware’u dla PlayStation 3. Sony już wcześniej zapowiadał uaktualnienie, nie podano jednak żadnych szczegółów. Możliwe, że będzie zawierała ona poprawki dotyczące bezpieczeństwa. Firma poszukuje również pracowników, którzy zajęliby się obsługą silnika WebKit przeglądarki internetowej. Spekuluje się, że w najnowszej wersji oprogramowania PlayStation 3 pojawi się najprawdopodobniej Chrome firmy Google.

Przypomnijmy, że Sony zablokował PSN i Qriocity pod koniec kwietnia w związku z dwoma atakami na sieć. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu możliwe, że szykują się też kolejne. Podobno cyberprzestępcy mają dostęp do serwerów firmy Sony. Kto stał za atakami? Zdaniem gazety Financial Times mogli to być członkowie lub osoby powiązane z Anonymous, chociaż sama grupa oficjalnie odżegnuje się od ataków. Sony bada sprawę z FBI, sam zaś znalazł się na celowniku [Komisji Europejskiej](http://www.dobreprogramy.pl/Sony-i-Apple-traca-zaufanie-Komisji-Europejskiej,Aktualnosc,24796.html\) i Izby Reprezentantów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)