Plus rozpoczyna testy technologii LTE

Plus rozpoczyna testy technologii LTE

20.10.2011 16:42, aktualizacja: 20.10.2011 18:01

Dzisiaj rozpoczęły się testy technologii LTE, czyli superszybkiego Internetu w ramach sieci Plus. Testy organizowane są w największych miastach Polski - Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Łodzi.

Jako pierwszy w Polsce konsumenckie testy sieci LTE uruchomił Cyfrowy Polsat (a następnie samą usługę). Teraz technologię zaczyna wprowadzać jeden z największych operatorów w naszym kraju, czyli sieć Plus. Sieć LTE przy zastosowaniu odpowiedniego modemu umożliwia bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkościami, jakie do tej pory były rarytasem nie tylko na rynku łączy bezprzewodowych. W Plusie możemy wysyłać do 50 Mb/s, pobierać 100 Mb/s, zaś maksymalne opóźnienie wynosi 10 milisekund. Jak informuje operator, pobranie jednej piosenki (5 MB MP3) zajmie nam 0,57 sekundy, zaś filmu o wielkości 1 GB - 1 minutę i 53 sekundy.

Testy rozpoczęły się dzisiaj w wybranych miastach Polski (w Warszawie, Łodzi, Toruniu, Poznaniu, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Lublinie i Puławach). Plus zachęca do udziału w testach i zapoznawaniu się z technologią. Wystarczy odwiedzić wybrane punkty w wyżej wymienionych miastach i udzielić odpowiedzi na krótką ankietę. Osoby, które wezmą udział w testach, otrzymają upominki od operatora. Ten nie zdradził jeszcze, kiedy LTE zostanie szerzej wprowadzony w Polsce. Zainteresowanym polecamy test sieci Cyfrowego Polsatu w dobrychprogramach: Cyfrowy Polsat LTE - Internet mobilny lepszy od stacjonarnego?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)