Pocket na pulpitach i urządzeniach mobilnych od teraz z polecanymi artykułami

Pocket na pulpitach i urządzeniach mobilnych od teraz z polecanymi artykułami

27.08.2015 12:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konkurencja na polu programów i usług, które umożliwiają internautom zapisanie interesujących treści i zapoznanie się z nimi później, jest dość spora. Popularnością od lat cieszy się Pocket i zawdzięcza to zapewne w dużej części przykładnemu zastosowaniu synchronizacji pomiędzy mobilną aplikacją a wersją przeglądarkową. Właśnie doczekał się on aktualizacji istotnie zwiększającej funkcjonalność.

W opublikowanej właśnie wersji 6.0, użytkownicy Pocketa, oprócz dostępu do zapisanych wcześniej stron, mogą także przeglądać artykuły, które zostały dla nich wybrane na podstawie wcześniejszych lektur. Nowość dostępna jest zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i przeglądarkowej wersji Pocketa.

Obraz

Jak dotąd polecane treści to tylko anglojęzyczne materiały. Nowa funkcja jest dostępna z poziomu górnej belki, natomiast przy każdym rekomendowanym artykule widoczny jest przycisk pozwalający umieścić go w głównym folderze. Dotychczas wobec dużej części wyświetlanych w Pockecie stron zastosowywany był wewnętrzny arkusz stylów. Zazwyczaj zwiększał on czytelność i pozwalał na dostosowanie fontu, jego wielkości czy koloru tła. Zdarzało się jednak, że CSS częściowo uniemożliwiał pełny dostęp w treści. Być może z tego powodu w przypadku rekomendowanych materiałów całkowicie zrezygnowano z tego rozwiązania i wyświetlają się one tylko w oryginalnej formie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W komunikacie dotyczącym nowej wersji Pocketa, Androida i iOS-a można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)