Poczta Polska ostrzega. Kilkanaście fałszywych stron wykorzystuje wizerunek spółki

fot. GettyImages
fot. GettyImages

11.01.2021 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po raz kolejny Poczta Polska zwraca uwagę, że cyberprzestępcy wykorzystują wizerunek firmy. Wysyłając "w jej umieniu" wiadomości mailowe oraz SMS-y przestępcy nakłaniają do kliknięcia linku prowadzącego do niebezpiecznej strony www. Jak zwykle w przypadku phishingu, celem przestępców jest wyłudzenie danych oraz pieniędzy.

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek zwraca uwagę, że cyberprzestępcy ponownie wykorzystują wizerunek Poczty Polskiej, wysyłając do swoich ofiar maile i SMS-y zawierające linki do stron, które łudząco przypominają prawdziwą stronę spółki. Spółka ostrzega przed poniższymi adresami:

poczta-poIska[.pl (wielka litera "i" zamiast malej litery "L");pocztapolska[.]ga;pocztapolska[.]cf;polska-poczta[.]top;pomoc-poczta24[.]pl;poczta-polityka[.]net[.]pl;emonitoring-epoczta-polska[.]net;emonitoring-plpocztapolska[.]com;emonitoring-paypocztapolska[.]net;emonitoring-epocztapolska[.]com;tpocztapolska[.]com;platnosc8512-pocztapolska[.]net;monitoring-epocztapolska[.]net;eupocztapolska[.]com;emonitoring-upocztapolska[.]net;emonitoring-epocztapolska[.]net.[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158028093760686]

Rzeczniczka wspomniała, że w wiadomościach pojawia się m.in. prośba o dopłatę za dezynfekcję paczki. Inne wiadomości wprost żądają podania danych personalnych, a nawet loginów i haseł do kont. I chociaż o tego typu oszustwach jest coraz głośniej, to wciąż wiele osób pada ofiarą cyberprzestępców.

"Apelujemy do naszych klientów o rozwagę oraz zachowanie ostrożności w internecie. Zanim klikniemy, musimy się upewnić, czy spodziewaliśmy się tej wiadomości, czy znany jest nam nadawca i czy adres strony jest prawidłowy", dodaje Siwek.

Przypominamy, by nie klikać w klinki od nieznanych lub podejrzanie wyglądających nadawców oraz uważać na błędy (np. literówki) w wiadomościach, które otrzymujemy. To po nich często można poznać oszustwo. Spółka zachęca również, by w przypadku otrzymania podejrzanego e-maila lub innej nieprawidłowości, poinformować o zdarzeniu, wysyłając mail na adres: cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)