Poczta Polska ostrzega. Kilkanaście fałszywych stron wykorzystuje wizerunek spółki

Poczta Polska ostrzega. Kilkanaście fałszywych stron wykorzystuje wizerunek spółki

fot. GettyImages
fot. GettyImages
11.01.2021 14:44

Po raz kolejny Poczta Polska zwraca uwagę, że cyberprzestępcy wykorzystują wizerunek firmy. Wysyłając "w jej umieniu" wiadomości mailowe oraz SMS-y przestępcy nakłaniają do kliknięcia linku prowadzącego do niebezpiecznej strony www. Jak zwykle w przypadku phishingu, celem przestępców jest wyłudzenie danych oraz pieniędzy.

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek zwraca uwagę, że cyberprzestępcy ponownie wykorzystują wizerunek Poczty Polskiej, wysyłając do swoich ofiar maile i SMS-y zawierające linki do stron, które łudząco przypominają prawdziwą stronę spółki. Spółka ostrzega przed poniższymi adresami:

poczta-poIska[.pl (wielka litera "i" zamiast malej litery "L");pocztapolska[.]ga;pocztapolska[.]cf;polska-poczta[.]top;pomoc-poczta24[.]pl;poczta-polityka[.]net[.]pl;emonitoring-epoczta-polska[.]net;emonitoring-plpocztapolska[.]com;emonitoring-paypocztapolska[.]net;emonitoring-epocztapolska[.]com;tpocztapolska[.]com;platnosc8512-pocztapolska[.]net;monitoring-epocztapolska[.]net;eupocztapolska[.]com;emonitoring-upocztapolska[.]net;emonitoring-epocztapolska[.]net.[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158028093760686]

Rzeczniczka wspomniała, że w wiadomościach pojawia się m.in. prośba o dopłatę za dezynfekcję paczki. Inne wiadomości wprost żądają podania danych personalnych, a nawet loginów i haseł do kont. I chociaż o tego typu oszustwach jest coraz głośniej, to wciąż wiele osób pada ofiarą cyberprzestępców.

"Apelujemy do naszych klientów o rozwagę oraz zachowanie ostrożności w internecie. Zanim klikniemy, musimy się upewnić, czy spodziewaliśmy się tej wiadomości, czy znany jest nam nadawca i czy adres strony jest prawidłowy", dodaje Siwek.

Przypominamy, by nie klikać w klinki od nieznanych lub podejrzanie wyglądających nadawców oraz uważać na błędy (np. literówki) w wiadomościach, które otrzymujemy. To po nich często można poznać oszustwo. Spółka zachęca również, by w przypadku otrzymania podejrzanego e-maila lub innej nieprawidłowości, poinformować o zdarzeniu, wysyłając mail na adres: cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)