Poczta Polska szuka partnerów w Chinach: zakupy z Azji dotrą do nas szybciej?

Strona głównaPoczta Polska szuka partnerów w Chinach: zakupy z Azji dotrą do nas szybciej?
22.06.2016 14:30
Poczta Polska szuka partnerów w Chinach: zakupy z Azji dotrą do nas szybciej?
bEgSCOSu

O zacieśnieniu współpracy gospodarczej z Chinami świadczyć może wizyta Pierwszego Sekretarza Partii Komunistycznej Chin, Xi Jinpinga w Polsce. Wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą podpisał on liczne umowy bilateralne, które mają przysłużyć również polskim konsumentom. Nastroje zatem sprzyjają zwrotowi ku Państwu Środka, co wykorzystuje Poczta Polska.

bEgSCORN

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy choćby nie planował zakupów sprzętu (i nie tylko) za pośrednictwem AliExpress.com. Interesujących smartfonów, tabletów i w zasadzie produktów z każdej kategorii jest tam bez liku w bezkonkurencyjnych cenach. Zniechęcać polskich konsumentów mogły dotychczas mniej oczywiste niż w przypadku handlu wewnętrznego w Polsce, kwestie dostarczenia przesyłki.

350178920597055425

Uproszczeniu procedur ma służyć potencjalny nowy partner Poczty Polskiej, STO Express z Hong Kongu, który według informacji TVN24 Biznes i Świat, obsługuje co roku ponad 14 mld przesyłek. Poczta planuje także nawiązanie partnerstwa z innymi azjatyckimi dostawcami.

bEgSCORP

Wszystko oczywiście wpisuje się w program odtworzenia Jedwabnego Szlaku, który stał się oczkiem w głowie pekińskiej wierchuszki. Ogromne globalne przedsięwzięcie może zatem przynieść korzyści także w skali mikro, a korzystał będzie na tym polski konsument. Czy możemy się zatem spodziewać rewolucji na polskim rynku IT, który zaleją niedrogie urządzenia z Chin? Czas pokaże.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgSCOSL