Podgląd schematów z Visio w LibreOffice już niebawem

Podgląd schematów z Visio w LibreOffice już niebawem

28.06.2011 11:59

Udostępniona została pierwsza publiczna wersja biblioteki libvisio, dzięki której możliwe będzie przeglądanie dokumentów stworzonych w Visio — komponencie pakietu Microsoft Office przeznaczonego do tworzenia schematów i diagramów — w programach z pakietu LibreOffice.

Obecnie biblioteka jest dość minimalistyczna i wymaga jeszcze wiele pracy, ale otwiera nową drogę rozwoju dla LibreOffice. Pierwsza publiczna wersja libvisio obsługuje sporo podstawowych figur geometrycznych (prymitywów) oraz wypełnienia (płaskie i gradienty). Bardziej skomplikowane figury często są wyświetlane jedynie jako kontury. Zainteresowani mogą już pobrać kod źródłowy wersji 0.0.1 i przetestować bibliotekę (poleca się skorzystanie z wersji dostępnej na Git). Jeśli prace będą się posuwać tak szybko, jak do tej pory, przed końcem sierpnia libvisio będzie w stanie otworzyć i prawidłowo zaprezentować większość diagramów zapisanych w Visio. Na zapis w formatach VSD i VDX z poziomu LibreOffice przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Biblioteka powstaje w ramach Google Summer of Code. Jej autorką jest Eilidh McAdam, która współpracuje z twórcami LibreOffice i czerpie z dorobku grupy re-lab w dziedzinie analizy formatów używanych przez Visio. Postęp prac można śledzić na jej blogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)