Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia
26.08.2013 00:55

Poszukujecie oprogramowania antywirusowego z funkcją blokowania wybranych aplikacji? Chcielibyście stworzyć efektowny pokaz slajdów ze zdjęć z wakacji lub oczyścić komputer ze zbędnych i problematycznych danych? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jednym z najciekawszych programów, które zadebiutowały w minionym tygodniu na naszym portalu jest SecureAPlus, zaawansowane, a zarazem nieskomplikowane i darmowe oprogramowanie zabezpieczające, łączące w sobie moduł antywirusowy oraz funkcje blokowania wybranych aplikacji. Z powodzeniem wykorzystywane może ono być jako uzupełnienie standardowych rozwiązań antywirusowych, zapewniając dodatkową ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerów. Podstawą SecureAPlus jest moduł zabezpieczający komputer w czasie rzeczywistym, który skanuje na bieżąco zawartość systemu w poszukiwaniu szkodników. Jako uzupełnienie, mające za zadanie podnieść poziom ochrony, oferowany jest mechanizm o nazwie Application Whitelisting, którego zadaniem jest uniemożliwienie uruchomienia podejrzanego pliku wykonywalnego, programu czy gry. Umożliwia on skuteczne zabezpieczenie systemu przed potencjalnie złośliwymi komponentami, identyfikując i zezwalając na uruchomienie jedynie zaufanych aplikacji. Program dysponuje również funkcją skanera na żądanie, a także opcją kwarantanny, w której umieścić można pliki potencjalnie niebezpieczne.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu aplikacji znaleźć można bezpłatne narzędzie Registry Optimizer Free do optymalizacji systemu Windows, prosty czytnik dokumentów PDF o nazwie Cool PDF Reader, aplikację Bolide Slideshow Creator przeznaczoną do tworzenia pokazu slajdów, a także wieloplatformowy menedżer pobierania plików z Internetu NeoLoader. Swoją uwagę warto również zwrócić na profesjonalne oprogramowanie Wondershare PDF Editor do obsługi plików PDF, narzędzie DMG Extractor, umożliwiające wyodrębnianie zawartości plików DMG, aplikację do obróbki zdjęć Soft4Boost Photo Studio, program Shotty, pozwalający tworzyć zrzuty ekranu oraz XLaunchpad, z pomocą którego dodamy do Windowsa centrum uruchomieniowe podobne do tego z systemu Mac OS.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)