Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia
23.09.2013 21:15, aktualizacja: 24.09.2013 00:17

Poszukujecie prostych w obsłudze aplikacji do konwersji zdjęć na szkice, obrazy olejne czy komiksy? Chcielibyście uruchomić na swoim PC gry i programy ze starych konsol i komputerów lub zastanawiacie się jak przyspieszyć uruchamianie często wykorzystywanych aplikacji? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Najciekawszą naszym zdaniem pozycją wśród nowości w tym tygodniu jest Vectorian Giotto, proste w obsłudze i w pełni darmowe narzędzie do tworzenia animacji w technologii Flash. Oferuje ono bogatą paletę funkcji i narzędzi, które pozwalają projektować efektowne animacje czy ruchome banery na strony WWW bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy lub umiejętności. Vectorian Giotto dysponuje kompletnym zestawem narzędzi, pozwalającym tworzyć efektowne animacje w formacie SWF. Znajdziemy wśród nich funkcje rysowania wszelakiego rodzaju kształtów, zaznaczania, wypełniania kolorami, rozbudowaną paletę barw, mechanizm warstw i bibliotek, dających możliwość wygodnego organizowania stworzonych obiektów. Ponadto program potrafi przeprowadzać transformacje wektorowe i posiada pełne wsparcie dla języka ActionScript2, oferując przy tym zestaw ponad 50 gotowych efektów animacji. Nie zabrakło również różnego rodzaju filtrów graficznych (rozmycie, poświata, cienie itp.) oraz trybu mieszania.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutujących na łamach portalu pozycji znajdziemy program SoftPerfect RAM Disk do tworzenia wirtualnych dysków w obrębie dostępnej pamięci RAM, niewielkie, ale oferujące potężne możliwości narzędzie BOOTICE służące do zarządzania sektorami rozruchowymi dysków twardych, czytnik komiksów w formie elektronicznej CDisplayEx, a także aplikacja BEETmobile Hotspot, umożliwiająca udostępnianie Internetu dla komputerów i urządzeń przenośnych wyposażonych w WiFi. Dział emulatorów na naszym portalu poszerzony został o takie pozycje jak Dolphin, PPSSPP, CCS64, DeSmuME oraz PCSX2. Wśród aplikacji graficznych wyróżnić z kolei należy program PhotoArtista Sketch do generowania szkiców, PhotoArtista Oil, umożliwiający konwersję grafiki do obrazów olejnych, a także Pop Dot Comic, dający możliwość kreowania komiksów z naszych ulubionych zdjęć. Swoją uwagę warto również zwrócić na narzędzie AquaSnap, usprawniające obsługę okien w systemie Windows, oprogramowanie Monitor WStart do zarządzania pozycjami autostartu, Shadow Defender, umożliwiające uruchamianie plików wykonywalnych w wirtualnym środowisku oraz WebMon do monitorowania zmian na stronach WWW. Inne nowości to ScreenCapture, Airy DVD Converter, CBR Reader, Kaspersky Password Manager, InstallMate, Shortcutor i VideoReDo TvSuite.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)