Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia
13.01.2014 17:47, aktualizacja: 14.01.2014 18:15

Poszukujecie wygodnego, a przy tym również darmowego narzędzia do zarządzania smartfonem z systemem Android? Chcielibyście zainstalować na swoim laptopie lub netbooku system Windows, ale nie posiadanie napędu optycznego? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Aktualne podsumowanie rozpoczniemy od bardzo ciekawego i użytecznego narzędzia, jakim niewątpliwie jest Kingo Android Root. Umożliwia ono rootowanie wszelakiego rodzaju smartonów i tabletów, pracujących pod kontrolą Androida i doskonale radzi sobie ono z urządzeniami wiodących marek (Samsung, Sony, HTC, LG itp.), jak również tymi mniej znanych producentów. Program stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla mniej doświadczonych użytkowników smartfonów i umożliwia niemalże automatyczne rootowanie urządzenia. Wystarczy, że aktywujemy na smartfonie tryb debugowania USB, podłączymy go do komputera za pośrednictwem kabla USB, a Kingo Android Root samoczynnie zainstaluje wszystkie niezbędne sterowniki i zaproponuje zrootowanie urządzenia.

Obraz

To jednak nie koniec nowości. Wśród oprogramowania do obsługi urządzeń mobilnych pojawiły się takie narzędzia jak CyanogenMod Installer przeznaczone do instalacji systemu CyanogenMod na urządzeniach z Androidem, SnapPea, umożliwiające wygodne zarządzanie (m.in. poprzez sieć bezprzewodową) zawartością smartfonów/tabletów z Androidem, a także Samsung Smart Switch, dające możliwość przenoszenia prywatnych danych do smartfonów Samsung Galaxy z urządzeń takich producentów jak Apple, Blackberry, Nokia czy starszych modeli Galaxy lub Galaxy Note. Swoją uwagę warto również zwrócić na program do tworzenia nośników rozruchowych WinSetupFromUSB, alternatywę dla mechanizmu wyszukiwania Windows Agent Ransack, menedżer plików XYplorerFree, zestaw narzędzi do obsługi obrazów dysków DAEMON Tools Ultra oraz darmowy program liteCam Game do nagrywania sekwencji wideo z gier i Active@ Disk Image Lite przeznaczony do tworzenia i przywracania kopii zapasowych w systemie Windows. Pozostałe nowości to narzędzie graficzne DrawPad Graphic Editor oraz oprogramowanie BD Rebuilder, umożliwiające tworzenie kopii filmów zapisanych na płytach Blu-ray.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)