Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia

Podsumowanie nowości z minionego tygodnia
27.01.2014 19:05, aktualizacja: 28.01.2014 09:48

Poszukujecie skutecznego i zarazem darmowego narzędzia do usuwania zbędnych dodatków z przeglądarki internetowej? Chcielibyście zmontować amatorski filmik z posiadanych materiałów wideo, a następnie przekonwertować go i nagrać na płytę jako kompilację DVD-Video? Jeśli tak, sprawdźcie aplikacje, które na przestrzeni ostatniego tygodnia poszerzyły bazę oprogramowania w portalu dobreprogramy.

Obraz

Jedną z najciekawszych aplikacji, które pojawiły się na łamach portalu w minionym tygodniu jest VideoLAN Movie Creator (w skrócie VLMC), open source'owy edytor do nieliniowej edycji i montażu materiałów wideo, stworzony przez autorów popularnego odtwarzacza multimediów VLC media player. Program oferuje obsługę dowolnej ilości wejściowych klipów wideo, pozwalając na ich ciekawe przeplatanie przy użyciu dostępnych efektów. Te ostatnie posłużyć także mogą do poprawy jakości wczytanych filmików (rozjaśnianie, zwiększanie kontrastu itp.). W edytorze nie zabrakło również opcji definiowania własnej ścieżki dźwiękowej dla tworzonych projektów, a jego największymi atutami są przejrzysty i intuicyjny interfejs graficzny dostępny w polskiej wersji językowej oraz wsparcie dla wszystkich powszechnie spotykanych formatów audio/wideo.

Obraz

Na tym jednak nowości się nie kończą. Wśród debiutantów znalazło się oferujące olbrzymią funkcjonalność, darmowe oprogramowanie Art of Illusion do modelowania obiektów 3D, lekki i prosty w obsłudze edytor nama5 RAW processor przeznaczony do korekty i wywoływania zdjęć cyfrowych, zapisanych w formacie surowym, a także cieszące się coraz większą popularnością narzędzie do monitorowania połączeń sieciowych PeerBlock. Swoją uwagę warto również zwrócić na aplikację Wise Plugin Manager do wyłączania lub całkowitego usuwania zbędnych dodatków z zainstalowanych na komputerze przeglądarek internetowych, AVStoDVD, umożliwiającą tworzenie nośników DVD z filmami, PhotoFilmStrip, dającą możliwość tworzenia wideo ze zbiorów zdjęć oraz Active port forwarder, przeznaczoną do tunelowania połączeń internetowych. Lista nowości obejmuje również bezpieczny menedżer haseł Password Safe i specjalistyczne narzędzie Framsticks, mające za zadanie symulowanie sztucznego życia.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do testowania debiutujących na łamach dobrychprogramów aplikacji. Czekamy również na Wasze propozycje oprogramowania, które chcielibyście, abyśmy to my przetestowali i udostępnili w naszej bazie :-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)