Pogrzeb IE 6 w marcu

Pogrzeb IE 6 w marcu

24.02.2010 14:22, aktualizacja: 24.02.2010 18:56

Przeglądarka Internet Explorer 6 powoli odchodzi do przeszłości. Kolejne firmy internetowe informują o porzuceniu obsługi tego programu. 4 marca planowany jest oficjalny pogrzeb IE 6.

W tym celu uruchomiona została strona internetowa IE 6 Funeral. Można zapisać się tam na listę osób, które chcą być powiadomione o pogrzebie albo też potwierdzić udział w uroczystości. Rzecz jasna, IE 6 Funeral to humorystyczny sposób na podsumowanie 8-letniej kariery jednej z najpopularniejszych na świecie przeglądarek internetowych. Osoby, które nie mogą stawić się osobiście proszone są o przesłanie kwiatów - informują autorzy strony.

Pogrzeb przeglądarki internetowej związany jest z dwoma wydarzeniami, które będą miały miejsce na początku marca. Otóż, 1 marca Google zakończy obsługę IE 6 w Google Docs. Natomiast od 13 marca niektóre z nowo wprowadzanych funkcji w serwisie YouTube nie będą dostępne dla przeglądarki Microsoftu. Pisaliśmy na ten temat wczoraj. Prócz tego coraz więcej stron internetowych nie może być wyświetlanych przez IE 6. Dlatego autorzy strony IE 6 Funeral zdecydowali się na pogrzeb 4 marca. Interesujące jest jednak, że z wprowadzonej w 2001 r. przeglądarki nadal korzysta sporo osób - zdaniem NetApplications około 20% internautów na całym świecie. IE 6 jest równie popularny co jego późniejsze wersje - 7 (15%) i udostępniona w 2009 r. wersja o numerze 8 (22%).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)