Polacy chętniej korzystają z Internetu w komórkach

28.04.2010 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze statystyki pokazują, że coraz częściej surfujemy po Internecie za pośrednictwem telefonów komórkowych. Od marca zeszłego roku zanotowano wzrost użytkowników Opery Mini o 53,4% - wynika z badań Opery.

Jak informowaliśmy w połowie kwietnia, przeglądarka Opera Mini stała się najpopularniejszym programem w e-sklepie App Store, ale nie tylko tam bije rekordy popularności. Obecnie z aplikacji korzysta w sumie 55,2 mln osób, które za jej pośrednictwem obejrzały w samym tylko marcu 25,8 mld stron WWW. Użytkownicy Opery Mini to najczęściej właściciele aparatów Nokii i Sony Ericssona.

Ciekawie prezentują się też statystyki dotyczące korzystania z przeglądarki w krajach Unii Europejskiej. Od zeszłego roku liczba wizyt na stronach na naszym kontynencie za pośrednictwem Opery Mini wzrosła o 82% w skali roku, natomiast liczba unikalnych użytkowników - o 60%. Przeglądarka Opery jest najchętniej używana w takich państwach jak Anglia, Polska, Niemcy, Czechy, Włochy i Rumunia. We wszystkich krajach najczęściej odwiedzaną stroną jest wyszukiwarka Google. Wyjątek stanowią Czechy, gdzie dominuje Seznam.

W Polsce od zeszłego roku ilość odsłon za pośrednictwem Opery Mini wzrostła o 58,7%. Liczba odsłon przypadających średnio na internautę to 182, a przesył danych wynosi około 6 MB. Wśród Polaków łączących się z Internetem za pomocą Opery Mini najpopularniejsze strony WWW to Google.pl, NaszaKlasa, Onet.pl, Wikipedia, Allegro czy YouTube. Najchętniej do surfowania po Sieci używamy telefonów takich jak Sony Ericsson K800i, Nokia 5130 XpressMusic albo Sony Ericsson K550i.

Mimo dużej popularności w ostatnich tygodniach, przeglądarki zespołu Opera Software nie ominęła krytyka. Okazuje się, że Opera Mini w wersji na iPhone’a ma problemy ze standardami - w testach Acid3 zdobywa 74 punkty na 100 możliwych. Dla porównania informujemy, że mobilna wersja Safari dla iPhone’ów w tych samych testach osiąga 100 pkt.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)