Połączenie z numeru 660600700? Nie odbieraj pod żadnym pozorem

Połączenie z numeru 660600700? Nie odbieraj pod żadnym pozorem

Telefony od oszustów to codzienność
Telefony od oszustów to codzienność
Źródło zdjęć: © nataliaderiabina - stock.adobe.com | Natalia Deriabina
Karolina Kowasz
09.10.2021 11:55

Oszuści coraz częściej wykorzystują metodę podszywania się, aby wyłudzić nasze dane i pieniądze. Chociaż policja przestrzega, aby uważać na każde połączenie przychodzące z podejrzanego numeru, proceder nadal jest opłacalny dla przestępców.

Jak donosi platforma Vivus, przestępcy podszywają się pod firmę oferującą pożyczki. Za pomocą spoofingu, oszuści wyświetlają na ekranie ofiary numer, który ma należeć do wspomnianego serwisu, jednak w rzeczywistości dzwonią oni z zupełnie innego numeru.

Oszustwo na Vivus

Na stronie firmy pożyczkowej Vivus pojawiła się informacja o wykorzystywaniu numerów firmy przez oszustów. Przestępcy używają telefonów 660 600 700 oraz 22 206 21 21, dzięki czemu udaje im się uzyskać zaufanie potencjalnych ofiar. W trakcie rozmów mogą także podkreślać, że należą one do firmy Vivus.

Po uzyskaniu zaufania ofiary, przestępcy będą starali się wyłudzić od niej dane do bankowości internetowej, aby móc dokonać przelewu na konto internetowe. Policja jednak przestrzega przed coraz częściej występującymi próbami oszustwa, polegającymi na zmuszaniu do samodzielnego wykonania przelewu ze względu na fałszywe zagrożenie, wymyślone przez przestępców.

Uniknąć spoofingu

Bardzo często, w podobnych próbach oszustwa, naciągacze starają się zachęcić ofiarę do zainstalowania oprogramowania służącego do przejęcia kontroli nad jej urządzeniem. Pamiętajmy więc, aby nigdy nie reagować na tego podobne prośby, a wszelkie próby oszustwa z wykorzystaniem programów do zdalnej kontroli pulpitu zgłaszać natychmiast policji.

Aby uniknąć tego rodzaju próby oszustwa, należy pod żadnym pozorem nie odbierać połączeń z numerów 660 600 700 oraz 22 206 21 21. Firma Vivus podkreśla, że podane telefony służą tylko i wyłącznie do odbierania połączeń przychodzących od klientów. Oznacza to, że nie ma możliwości, aby przedsiębiorstwo próbowało kiedykolwiek kontaktować się z nami za ich pośrednictwem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)