Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 10

Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 10

Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 10
14.08.2015 14:01, aktualizacja: 14.08.2015 22:25

Jednym z najważniejszych bolączek użytkowników urządzeń z Windows Phonem był brak oficjalnych aplikacji Google i oczywiste braki w Windows Store w stosunku do androidowego odpowiednika. Być może już w listopadzie, po udostępnieniu użytkownikom mobilnej wersji Windowsa 10, ten problem się zdezaktualizuje – jeden z użytkowników forum xda-developers.com twierdzi, że udało mu się uruchomić na smartfonie z Windowsem zarówno Usługi Google jak i sklep Google Play.

Oczywiście samo przesłanie na pamięć urządzenia aplikacji na Androida było możliwe już wcześniej. Niemniej, w związku z brakiem obsługi Usług Google z reguły ich funkcjonalność była znikoma. Forumowicz przedstawiający się jako Karov_mm (swoją drogą Polak z Olkusza) twierdzi jednak, że w przypadku najnowszej kompilacji mobilnego Windowsa 10, problemy udało się przezwyciężyć.

Obraz

Karov_mm przesłał na urządzenie paczkę z aplikacjami Google za pomocą standardowego w takich przypadkach narzędzia adb. Następnie, po zmianie atrybutów, zainstalował aplikacje z poziomu dostępnego na Windows Phone menedżera plików. W wątku dostępne są linki do wersji paczek z aplikacjami Google, które zastosował Polak.

Informacji nie należy traktować jako oficjalnej i potwierdzonej. Zwłaszcza, że inni użytkownicy forum wciąż w niektórych przypadkach zgłaszają problemy z poprawnym działaniem androidowych aplikacji. Oczywiście rozwiązanie jest w fazie eksprymentalnej i testerzy Windowsa 10, jeśli zdecydują się na jego przestestowanie, robią to na własną odpowiedzialność. Z dokładną procedurą uruchamiania aplikacji na mobilnym Windowsie 10, jak i z dyskusją na ten temat, można zapoznać się na forum xda-developers.com.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)