Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 10

Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 1014.08.2015 14:01
Polak twierdzi, że uruchomił aplikacje Google na mobilnym Windowsie 10

Jednym z najważniejszych bolączek użytkowników urządzeń z Windows Phonem był brak oficjalnych aplikacji Google i oczywiste braki w Windows Store w stosunku do androidowego odpowiednika. Być może już w listopadzie, po udostępnieniu użytkownikom mobilnej wersji Windowsa 10, ten problem się zdezaktualizuje – jeden z użytkowników forum xda-developers.com twierdzi, że udało mu się uruchomić na smartfonie z Windowsem zarówno Usługi Google jak i sklep Google Play.

Oczywiście samo przesłanie na pamięć urządzenia aplikacji na Androida było możliwe już wcześniej. Niemniej, w związku z brakiem obsługi Usług Google z reguły ich funkcjonalność była znikoma. Forumowicz przedstawiający się jako Karov_mm (swoją drogą Polak z Olkusza) twierdzi jednak, że w przypadku najnowszej kompilacji mobilnego Windowsa 10, problemy udało się przezwyciężyć.

350140864552789953

Karov_mm przesłał na urządzenie paczkę z aplikacjami Google za pomocą standardowego w takich przypadkach narzędzia adb. Następnie, po zmianie atrybutów, zainstalował aplikacje z poziomu dostępnego na Windows Phone menedżera plików. W wątku dostępne są linki do wersji paczek z aplikacjami Google, które zastosował Polak.

Informacji nie należy traktować jako oficjalnej i potwierdzonej. Zwłaszcza, że inni użytkownicy forum wciąż w niektórych przypadkach zgłaszają problemy z poprawnym działaniem androidowych aplikacji. Oczywiście rozwiązanie jest w fazie eksprymentalnej i testerzy Windowsa 10, jeśli zdecydują się na jego przestestowanie, robią to na własną odpowiedzialność. Z dokładną procedurą uruchamiania aplikacji na mobilnym Windowsie 10, jak i z dyskusją na ten temat, można zapoznać się na forum xda-developers.com.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)