Policja zatrzymała 18-letniego przestępcę komputerowego

Policja zatrzymała 18-letniego przestępcę komputerowego

21.12.2009 14:59, aktualizacja: 21.12.2009 16:47

Policja zatrzymała 18-letniego gdańszczanina podejrzanego o popełnianie przestępstw komputerowych. Młody mężczyzna pozyskiwał dane dostępowe do kont bankowych, a następnie dokonywał z tych kont operacji finansowych w sklepach internetowych. Pieniądze wydawał m.in. na sprzęt AGD i elektroniczny.

Cracker wpadł na gorącym uczynku podczas odbioru od kuriera zamówienia w postaci sprzętu komputerowego o wartości około 8 tys. zł. Sprzęt został zamówiony w jednym ze sklepów internetowych na terenie Polski, za który młody mężczyzna zapłacił środkami finansowymi należącymi do obywatela USA. 18-latek uzyskał dane dostępowe do konta bankowego, a następnie przeprowadził z tego konta operację finansową w sklepie internetowym.

W tej sprawie polska policja współpracowała z FBI. Policja ustaliła również kilka innych osób pokrzywdzonych w ten sposób, zamieszkałych w USA i Wielkiej Brytanii.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego zabezpieczono komputery i dokumenty potwierdzające jego działalność przestępczą. Sprawa ma charakter rozwojowy, policja nie wyklucza dalszych zatrzymań. Straty spowodowane przez zatrzymanego szacuje się na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za nielegalne uzyskanie informacji, kradzież i oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)