PollyPocket, drugi z włamywaczy do Plus Banku, aresztowany przez CBŚP

PollyPocket, drugi z włamywaczy do Plus Banku, aresztowany przez CBŚP

PollyPocket, drugi z włamywaczy do Plus Banku, aresztowany przez CBŚP
04.05.2016 12:08

W czerwcu zeszłego roku Centralnego Biura Śledczego Policji pojawiła się właśnie informacja o ujęciu hakera o pseudonimie #PollyPocket#, któremu zarzuca się usiłowanie oszustwa komputerowego oraz pranie pieniędzy.

Obraz

W sprawie ataku na Plus Bank więcej wiemy o został aresztowany w październiku, gdy zatrzymano administrację darknetowego forum ToRepublic.

Współudział w wyłudzeniach miał mieć także #PollyPocket#. Został on zatrzymany w Opolu, zrewidowano także jego mieszkanie i zabezpieczono sprzęt. Do dostępnego na stronach CBŚP komunikatu załączono także film oraz zdjęcia z aresztowania. Uwagę zwraca szczególnie jedno. Jak widać poniżej, według Policji także tożsamość Guya F. powinna być utajniona ;-)

Obraz

Publikowanie zdjęć i filmów ma oczywiście wymiar propagandowy, niemniej postawienie 35-letniemu Mariuszowi C., czyli Pocketowi właśnie, zarzutów prania pieniędzy i oszustwa komputerowego, może dla niego skończyć się karą do 10 lat pozbawienia wolności. Według zgromadzonych przez CBŚP materiałów, łącznie łupem Polsilvera i Pocketa miało być ok. 3,5 mln złotych.

Jak zauważa Niebezpiecznik nie wiadomo jak dotąd nic o tym, aby Mariusz C. miał zostać oskarżony w związku z innymi włamaniami, między innymi ujawnieniem danych agenta ABW czy kradzieży certyfikatów Państwowej Komisji Wyborczej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)