Polscy studenci zbierają fundusze na rysowaną grę Wildy Jimy

Polscy studenci zbierają fundusze na rysowaną grę Wildy Jimy

Polscy studenci zbierają fundusze na rysowaną grę Wildy Jimy
Karolina Kowasz
17.04.2014 16:32

Na fali popularności gier z coraz bardziej realistyczną grafiką coraz rzadziej można spotkać dzieła, które są rysowane. Trójka studentów z naszego kraju podjęła się jednak stworzenia takiej produkcji na urządzenia mobilne i, na obecnym etapie, szuka finansów na jej zrealizowanie.

Wildy Jimi Space (Kickstarter)

Wildy Jimi, będący uroczą, zieloną kulką, pewnego dnia decyduje się opuścić swoją rodzinną planetę, Culię, po stwierdzeniu, że osiągnął na niej już wszystko, czego chciał. Teraz pozostało mu tylko udać się w kosmos i spełnić ostatnie marzenie – zobaczyć wszystkie te planety, które nocą podziwiał na niebie. W ten sposób nasz bohater trafia na Ziemię i poznaje trzech studentów. Opowiada im swoje niesamowite dzieje, jednak, pewnej soboty opuszcza swoich nowych przyjaciół i wraca na macierzystą planetę. Tylko on może ją uratować. Zaś nowo poznani ziemianie decydują się przekazać dalej jego historię.

Sam wstęp sugeruje nam, że będziemy mieli do czynienia z platformówką. Gracz będzie musiał zdobyć na każdym poziomie odpowiednią liczbę punktów, by móc kontynuować grę. Może także wykorzystać je do rozwoju swojej zielonej postaci.

Tym, czym przede wszystkim, wyróżnia się tytuł, jest jego rysowana grafika z animacjami wykonanymi w technice stop motion, czyli gdzie jeden rysunek to jedna klatka. Według twórców, właśnie to stanowi o wyjątkowości ich dzieła, są oni także przekonani, że nikt wcześniej nie oferował graczom czegoś takiego.

Warto zauważyć, że projekt jest tworzony przez trzech studentów. Dwóch z nich studiuje na Politechnice Rzeszowskiej, a trzeci na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzenia. Jak sami deklarują, połączyła ich wspólna pasja i chęć stworzenia gry.

Gra, na obecny moment, tworzona jest wyłącznie na urządzenia mobilne Apple'a. W przyszłości jednak, twórcy chcieliby dokonać jej konwersji także na sprzęty z Androidem.

Osoby chcące wesprzeć projekt mogą dokonać tego na stronie gry na Kickstarterze. Wszelkie aktualności za to znajdują się na Facebooku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)