Polska w czołówce cyberataków z sieci komórkowych

24.01.2011 14:23

Polska znajduje się w czołówce państw, z których pochodzą cyberataki z sieci komórkowych. Takie dane pochodzą z najnowszego raportu na temat globalnej sytuacji Internetu na świecie wydanego przez Akamai.

Raport firmy Akamai dotyczy trzeciego kwartału 2010 roku. Z dokumentu możemy dowiedzieć się o państwach z najszybszym dostępem do Internetu, a także o najnowszych zagrożeniach w Sieci. Niestety, Polska pojawia się właśnie w kontekście cyberataków. Nasz kraj nie jest co prawda notowany w pierwszej 10 państw, z których najczęściej dokonywane są ataki w Sieci, ale za to znaleźliśmy się na 5 pozycji w rankingu ataków z sieci komórkowych. W sumie aż 5,3% całego ruchu związanego z tą formą przestępczości pochodzi z naszego kraju. Należy zaznaczyć, że Akamai zalicza do sieci komórkowych nie tylko połączenia ze smartfonów, ale również laptopów, tabletów i innych urządzeń.

Nie zmieniły się natomiast znacznie statystyki dotyczące najszybszych połączeń z Internetem. Liderem w trzecim kwartale zeszłego roku była nadal Korea Południowa, za nią znalazł się Hongkong, Japonia, a także Rumunia, Holandia, Litwa i Czechy. Polska znalazła się poza pierwszą 10 państw z najszybszym dostępem do Sieci. Warto zauważyć, że w czołówce krajów oferujących szerokopasmowy Internet jest aż 6 z Europy (oprócz wymienionych, także Szwajcaria i Niemcy). Pełen raport Akamai dostępny jest po wypełnieniu krótkiej ankiety na stronach firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)