Polska wersja e-sklepu Amazon już w przyszłym roku?

Polska wersja e‑sklepu Amazon już w przyszłym roku?

24.10.2011 17:47, aktualizacja: 25.10.2011 11:36

„Gazeta Prawna” powołując się na własne źródła twierdzi, że już za pół roku Amazon uruchomi polską edycję swojego e-sklepu. Może to oznaczać spore zmiany na polskim rynku.

Polska wersja sklepu Amazon miałaby być wprowadzona w marcu lub kwietniu 2012 roku. Obecnie trwają rozmowy między amerykańskim sprzedawcą a polskimi dostawcami - zarówno Pocztą Polską jak i prywatnymi spółkami kurierskimi. Chodzi o to, aby uzyskać jak najbardziej konkurencyjne ceny za dostawy produktów. Wejścia na nasz rynek mogą obawiać się wydawcy - Amazon zwykle mocno zwalcza konkurencję, wprowadzając niskie ceny i tanią przesyłkę za książki, filmy, muzykę czy inne produkty. Jednak w Polsce sytuacja może być nieco inna - przede wszystkim ze względu na mocną pozycję Empiku i Merlina, dwóch największych sprzedawców w Internecie.

Amazon coraz bardziej interesuje się europejskim rynkiem. Amazon rozszerzył swoją działalność, uruchamiając francuską wersję swojego e-sklepu. Z usług amerykańskiej firmy mogą też korzystać między innymi Anglicy czy Niemcy. Teraz ma przyjść kolej na między innymi Polskę i Portugalię. Nasz rynek jest łakomym kąskiem dla Amazona. Szacuje się, że jego wartość wynosi obecnie około 16 mld złotych rocznie, a rośnie o 20% w skali roku. Po więcej szczegółów dotyczących możliwego uruchomienia e-sklepu Amazona w Polsce odsyłamy do dzisiejszej „Gazety Prawnej”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)