Polska wersja e‑sklepu iTunes teraz także z filmami

28.10.2011 11:43

Apple uruchomił kolejną usługę w ramach polskiej wersji e-sklepu iTunes. Teraz obok muzyki czy e-booków możemy również kupować filmy wideo…

…a także wypożyczać kinowe hity. Za film „Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata” zapłacimy 7,99 euro w wersji normalnej, a wypożyczenie filmu kosztuje 2,99 (albo 3,99 w wersji HD). Z kolei za kultowe „Przeminęło z Wiatrem” przyjdzie nam zapłacić 9,99 euro. Apple oprócz samych filmów oferuje również ich opisy (po angielsku), możliwość obejrzenia trailera czy zapoznania się z recenzjami użytkowników. Podobnie jak w przypadku muzyki, filmy podzielone są na kategorie pod względem gatunków, wytwórni i ceny. Możemy również przeglądać materiały pod kątem dekady, w której się ukazały.

Filmy w iTunes pojawiły się już wczoraj — ale tylko z poziomu iOS. Początkowo zakładka była widoczna jedynie w iPhone’ach i iPadach. Dopiero później Apple wprowadził dział filmowy również do desktopowego wydania programu iTunes. Ceny zaoferowane przez amerykańską firmę nie są specjalnie konkurencyjne i zapewne nie przyczynią się do zmniejszenia piractwa w Polsce. Dobrze jednak, że tego typu usługi zaczynają pojawiać się w naszym kraju. Użytkownicy, którym zależy na legalnym dostępie do materiałów, będą mieli kolejną możliwość kupowania i wypożyczania filmów online. Przypomnijmy, że wcześniej, bo pod koniec września tego roku, Apple uruchomił sprzedaż muzyki, ebooków i audiobooków w polskiej wersji iTunes Store.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)