Polska Wikipedia przekroczyła milion haseł

Polska Wikipedia przekroczyła milion haseł

24.09.2013 15:04

Polskojęzyczna wersja Wikipedii jest jedną z najprężniej rozwijających się na świecie i lat, pod względem liczby artykułów, niezmiennie zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce. Na stronie zawierającej licznik artykułów polskiej Wikipedii można było dziś obserwować pojawienie się milionowej strony. Symboliczną granicę przekroczyło hasło Herb Gminy Janowo. W momencie publikacji artykułu polska Wikipedia miała już 1000061 artykułów.

Polskojęzyczna wersja Wikipedii pracowała na tę liczbę artykułów od 26 września 2001 roku. W tym czasie zdążyła zdystansować nie tylko inne wersje otwartej encyklopedii, ale także encyklopedię internetową PWN oraz WIEM portalu Onet.pl. Dla samych wikipedystów milionowy artykuł ma jednak znaczenie tylko symboliczne, a prawdziwym wyznacznikiem rozwoju projektu i oczkiem w głowie redaktorów jest jakość dostępnych treści. Bardzo skupiają się także na wskazywaniu wiarygodnych źródeł i eksponowaniu najlepszych artykułów. Takich wzorcowych haseł jest już 2371, z czego 584 to Artykuły na medal.

Obraz

Przy okazji warto wspomnieć o obchodach 12. urodzin polskojęzycznej Wikipedii, które przypadają na czwartek. W tym dniu zakończona zostanie akcja pod hasłem Miesiąc Wyróżnionego Artykułu, w ramach której wikipedyści pracują nad powiększeniem kolekcji tych najwartościowszych. Udział haseł wyróżnionych w puli artykułów można obejrzeć na stronie Liczba artykułów polskiej Wikipedii.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)