Polskie wersje Dragon Search i Dragon Dictation w App Store

Polskie wersje Dragon Search i Dragon Dictation w App Store

03.10.2011 12:11

Ukazały się polskie wydania aplikacji Dragon Search i Dragon Dictation. To bezpłatne narzędzia do dyktowania wiadomości (SMS, e-mail) na potrzeby urządzeń mobilnych.

Od dzisiaj z App Store można pobrać za darmo dwie aplikacje firmy Nuance przeznaczone do przetwarzania mowy na tekst. Dragon Search i Dragon Dictation umożliwiają dyktowanie po polsku wiadomości takich jak SMS, e-mail czy posty w serwisach społecznościowych. Mogą przydać się nie tylko osobom niedowidzącym, ale być również udogodnieniem dla użytkowników, którym zależy na szybkim przekazywaniu wiadomości. Z aplikacji można korzystać w urządzeniach iPhone, iPad i iPod Touch (Dragon Dictation) i iPhone oraz iPod (Dragon Search) z systemem iOS w wersji 4.

Dragon Search i Dragon Dictation oferują między innymi dostęp do automatycznie ukrywającego się paska narzędzi ułatwiającego korzystanie z poczty, a także serwisów Facebook i Twitter czy schowka z poziomu paska stanu. Aplikacja Dragon Dictation posiada ponadto funkcję automatycznego zapisu, która zachowuje dyktowany tekst. Przyda się to na przykład, gdy w czasie dyktowania wiadomości będziemy chcieli odebrać połączenie telefoniczne. Z kolei Dragon Search pozwala na głosowe wyszukiwanie w Internecie — dzięki funkcji Dragon Search Carousel firmy Nuance możemy uzyskać dostęp do wyników z serwisów Google, Yahoo!, Twitter, Wikipedia czy YouTube.

Niestety, w obecnej wersji integracja z iOS nie sprawuje się najlepiej. Aplikacje znacznie korzystniej wypadają w wersji na Androida, zawierają też znacznie mniej błędów. Być może ulegnie to zmianie w kolejnych wydaniach. Tymczasem warto poczekać do jutrzejszej konferencji Apple'a, kiedy to zaprezentowany ma być iOS 5. Firma z Cupertino ma między innymi wprowadzić do swojego systemu poprawioną obsługę komend głosowych. Warto też zauważyć, że język polski jest jedną z 23 wersji regionalnych aplikacji firmy Nuance. Poza tym z Dragon Search i Dragon Dictation skorzystać można po angielsku, francusku, hiszpańsku, norwesku czy włosku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)