Pomóż Nokii wybrać nazwę dla pierwszego smartfona z Windows Phone

Pomóż Nokii wybrać nazwę dla pierwszego smartfona z Windows Phone

31.08.2011 11:43

Nokia ogłosiła konkurs na wybór nazwy dla serii smartfonów z systemem Windows Phone. Można głosować na gotowe propozycje, albo podsuwać własne pomysły.

Pierwsze smartfony fińskiej firmy z Windows Phone mają pojawić się w sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku. Zarówno Nokia jak i Microsoft wiążą z nimi wielkie nadzieje. Obie firmy liczą, że dzięki współpracy uda im się poważnie zaistnieć na rynku smartfonów, gdzie obecnie królują najwięksi ich konkurenci - Apple i Google. Ostatnie statystyki pokazują, że na amerykańskim rynku Windows Phone radzi sobie fatalnie. Według comScore udział Microsoftu w rynku smartfonów na terenie USA spadł w lipcu z 5,8% do 5,7%. Najlepiej radzą sobie - jak łatwo się domyślić - Google (41,8%) i Apple (27%), a także RIM (21,7%).

Nokia jako sprzedawca smartfonów w USA jest praktycznie nieobecna. Nic dziwnego, że firma stara się na wszelkie możliwe sposoby zainteresować potencjalnych klientów. Na przykład oferując możliwość głosowania na nazwę dla linii smartfonów z Windows Phone. Głosowanie obejmuje 40 propozycji Nokii, można także zgłaszać własne pomysły. Wśród gotowych nazw są takie jak Nokia Skylight, Nokia Phoenix (najwięcej głosów internautów), Nokia Jedi czy Nokia Metro. Która z nich najlepsza? Głosować mogą wszyscy, jednak ostateczna nazwa będzie wprowadzona jedynie dla smartfonów na amerykańskim rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)