Ponad 2 miliony pobrań bety Internet Explorera 9

21.09.2010 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował, że pierwszą betę Internet Explorera 9 w ciągu dwóch dni od wydania pobrano ponad 2 mln razy. To znacznie więcej, niż w przypadku wcześniejszej wersji przeglądarki.

Pierwsza wersja beta IE 9 miała swoją światową premierę 15 września. W ciągu pierwszych dwóch dni od jej udostępnienia, jak podano na blogu Microsoftu, internauci pobrali przeglądarkę ponad 2 mln razy. Dla porównania podajmy, że pierwszą betę IE 8 ściągnięto 1,3 mln razy w ciągu 5 dni od premiery. Podano również, że stronę promującą najnowszą przeglądarkę, Beauty of The Web, odwiedzono od zeszłego tygodnia ponad 9 mln razy. O połowę mniej odwiedzin zanotowano na witrynie z testami IE (IE Test Drive Site). Warto zaznaczyć, że pod względem pobrań przeglądarka Microsoftu nie zdołała pobić Firefoksa. W ramach akcji promującej 3 wersję programu w 2008 roku przeglądarkę pobrano ponad 8 mln razy w ciągu jednego dnia, choć oczywiście wtedy była to wersja stabilna.

Microsoftowi sporo jeszcze brakuje do pobicia rekordu Guinnessa ustanowionego przez Mozillę, ale wszystko jeszcze przed nami. Do premiery stabilnej wersji IE 9 pozostało jeszcze sporo czasu. Przeglądarka jest obecnie jednym z największych wyzwań dla firmy z Redmond. Ostatnie tygodnie pokazują, że Microsoft wziął sobie poważnie do serca uwagi krytyków, a także zagrożenie ze strony konkurencji. To dobra wiadomość. Możliwe, że dzięki temu doczekamy się wkrótce solidnej przeglądarki internetowej, która będzie w stanie współzawodniczyć z produktami takich producentów jak Mozilla, Opera Software czy Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)