Ponad 50 poprawek w Pincie 0.6

12.01.2011 14:06, aktual.: 12.01.2011 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po dwóch miesiącach prac ukazała się kolejna wersja darmowego, wieloplatformowego edytora grafik rastrowych Pinta, mocno inspirowanego popularnym programem Paint.NET.

Ta odsłona programu nie wprowadza nowych narzędzi. Tym razem twórcy Pinty skupili się na poprawianiu znanych błędów. Na liście rozwiązanych w tej wersji problemów znalazło się łącznie ponad 50 zgłoszonych błędów, w tym błąd otwierania plików w formacie TIFF o rozszerzeniu „tif” oraz plików w formacie OpenRaster, nieprawidłowe wypełnianie z użyciem narzędzia Wypełnianie, problemy związane z klonowaniem i gradientami i wiele innych. Dodano również możliwość powiększania płótna obrazu z użyciem narzędzia do przycinania i obsługę flagi orientacji w EXIF.Pełną listę poprawek można znaleźć na stronie projektu.

Najnowszą wersję Pinty pobrać można dla systemów Windows, Linux i Mac OS X z działu PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej. Na systemach Linux i Mac OS X program wymaga obecności Mono Framework. Użytkownicy systemu Windows będą potrzebować bibliotek GTK#.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (18)
Zobacz także