Popcorn Time – konkurent Netfliksa uruchamiał się w przeglądarkach i... przestał

Popcorn Time – konkurent Netfliksa uruchamiał się w przeglądarkach i... przestał20.05.2015 13:14
Popcorn Time – konkurent Netfliksa uruchamiał się w przeglądarkach i... przestał

Popcorn Time to ciesząca się sporą popularnością aplikacja, dzięki której możliwe jest strumieniowanie plików wideo z torrentów dostępnych w eleganckim i prostym w obsłudze katalogu. Jest to usługa o tyle ciekawa, że nie wymaga od użytkownika umiejętności większych niż obsługa choćby Netfliksa. Teraz korzystanie z Popcorn Time jest jeszcze prostsze – pojawiła się wersja aplikacji działająca w przeglądarce.

Popcorn Time w wersji beta jest dostępny na Windowsie, Linuksie, OS X i Androidzie. Daje on użytkownikowi dostęp do pokaźnego katalogu plików torrent obejmującego nawet najnowsze produkcje filmowe. Ponadto możliwe jest także wyświetlanie napisów w wielu językach, w tym polskim.

350136782035380161

Pod adresem PopcornInYourBroswer.net jest od wczoraj dostępna przeglądarkowa wersja Popcorn Time. Uruchomienie programu w interfejsie webowym nie musiało być dla społeczności rozwijającej usługę szczególnie złożone, gdyż pulpitowa beta powstawała w JavaScripcie. Niemniej w przeglądarkach brakuje jak dotąd wspomnianej możliwości wyświetlania napisów.

Popcorn Time to przedsięwzięcie na wskroś ciekawe. Po tym jak w związku z groźbami adwokatów reprezentujących największe światowe wytwórnie filmowe, pierwotni twórcy serwisu zdecydowali się na jego zamknięcie, do akcji wkroczyła społeczność. Aktualny rozwój Popcorn Time jest właśnie jej zasługą. Tym większe wrażenie robi jakość wykonania – podczas strumieniowania niemal dwugodzinnego filmu nie pojawiły się żadne opóźnienia. Ba, nawet pominięcie dużego fragmentu nie sprawiało problemu i film błyskawicznie był odtwarzany od wskazanego momentu.

Jakość Popcorn Time, łatwość jego obsługi i multiplatformowość sprawia, że program może stanowić poważne zagrożenie dla planowanej na najbliższe lata masowej ekspansji Netlfiksa. Wersję Popcorn Time na Windowsa, Linuksa i OS X można pobrać z naszej bazy programów.

Aktualizacja

Jeszcze wczoraj odwiedzający stronę PopcornInYourBroswer.net mogli ujrzeć rozczarowujący komunikat. Informował on, że przeglądarkowa wersja Popcorn Time działała w oparciu o darmowy okres testowy na komercyjnej chmurze. Duże zainteresowanie sprawiło, że limit odwiedzin szybko został przekroczony, a serwis stał się niedostępny. Nie ma jak dotąd informacji o ponownym jego uruchomieniu. Niemniej pulpitowa wersja aplikacji jest oczywiście dostępna i w pełni funkcjonalna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)