PornHub ujawnia dane, których Google wstydzi się pokazać

PornHub ujawnia dane, których Google wstydzi się pokazać

PornHub ujawnia dane, których Google wstydzi się pokazać
Arkadiusz Stando
19.12.2019 18:27

W ubiegłym tygodniu PornHub przedstawił coroczny raport przedstawiający najważniejsze i najciekawsze statystyki. Pisaliśmy o nim już przy okazji znacznego wzrostu udziału Linuxa. Ale nie zauważyliśmy do teraz, co jeszcze ujawnia raport. Google może czuć się... zmieszane.

Otóż w raporcie PornHuba znalazła się informacja o źródłach ruchu z mobilnych systemów operacyjnych przy podziale na konkretne wersje. Tym samym PH przegonił samego Google'a w przedstawieniu statystyk procentowych urządzeń korzystających z Android 10, zwanego także Android Q. [img=4-pornhub-insights-2019-year-review-mobile-operati]

A więc zaledwie 2 proc. użytkowników odwiedzających PornHub z systemem Android posiada najnowszą wersję. Dla porównania, użytkownicy iPhone'ów w 71 proc. posiadali aktualny system. Ale powody tych różnic są przecież oczywiste.

Android 10 ruszył już we wrześniu - i gdzie on jest?

Statystyki PornHuba może nie są idealnym wykładnikiem, ale jednak pokazują skalę problemu. Niewiele smartfonów otrzymało aktualizację do Androida Q i najwyraźniej Google nie ma się czym chwalić, bo firma z Mountain View nie publikowała jeszcze żadnych raportów dotyczących ilości urządzeń korzystających z najnowszego systemu.

Trzeba też zauważyć, że Android 10 pojawił się na pierwszych smarfonach dopiero 3 września, a raport przedstawia dane z całego roku. Jednakże Samsung (głównie) i inni producenci smartfonów, rozpoczęli proces aktualizowania urządzeń do Q dopiero w ciągu ostatniego miesiąca. Biorąc te dane pod uwagę, trudno sobie wyobrazić, że udział dziesiątki na rynku jest wyższy niż te 2 proc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)