Poseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku

Strona głównaPoseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku
28.11.2020 12:57
Poseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku

Prawica na celowniku hakerów i internetowych śmieszków? Poseł Marek Kuchiciński poinformował na Twitterze, że jego facebookowe konto trafiło w niepowołane ręce. Szanowni Państwo, oficjalne konto facebookowe Marek Kuchciński zostało shakowane. Sprawę zgłoszono do Ministerstwa Cyfryzacji- napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Co ciekawe, wpis został już skasowany, ale łatwo znaleźć ślady:

350311168461720980

Zapewne poseł miał na myśli Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, do której włączeni zostali niektórzy byli pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji. Sam resort został zlikwidowany w październiku.

Nie wiadomo, czy hakerzy zdążyli wykonać jakieś akcje. Obecnie profil facebookowy posła wygląda tak:

350311168461917588

To nie jest dobry czas dla środowiska związanego z prawicą. Niedawno skasowane zostało konto Janusza Korwin-Mikkego. Z kolei "hakerzy" dobrali się do profilu Rafała Ziemkiewicza, publikując na nim chińskie reklamy. Przypadek czy zorganizowana akcja - nie wiadomo.

Nie da się ukryć, że to niepokojące, że konta posłów są przejmowane. Być może temat cyberbezpieczeństwa w Sejmie jest pomijany. W dobie fake newsów i powszechnej manipulacji jako kraj nie możemy sobie pozwolić na to, aby platformy wykorzystywane przez polityków były przez nich tak kiepsko chronione.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)