Poseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku

Poseł Marek Kuchciński poinformował o przejęciu konta na Facebooku
Adam Bednarek

28.11.2020 12:57, aktual.: 28.11.2020 13:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawica na celowniku hakerów i internetowych śmieszków? Poseł Marek Kuchiciński poinformował na Twitterze, że jego facebookowe konto trafiło w niepowołane ręce. Szanowni Państwo, oficjalne konto facebookowe Marek Kuchciński zostało shakowane. Sprawę zgłoszono do Ministerstwa Cyfryzacji- napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Co ciekawe, wpis został już skasowany, ale łatwo znaleźć ślady:

Obraz

Zapewne poseł miał na myśli Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, do której włączeni zostali niektórzy byli pracownicy Ministerstwa Cyfryzacji. Sam resort został zlikwidowany w październiku.

Nie wiadomo, czy hakerzy zdążyli wykonać jakieś akcje. Obecnie profil facebookowy posła wygląda tak:

Obraz

To nie jest dobry czas dla środowiska związanego z prawicą. Niedawno skasowane zostało konto Janusza Korwin-Mikkego. Z kolei "hakerzy" dobrali się do profilu Rafała Ziemkiewicza, publikując na nim chińskie reklamy. Przypadek czy zorganizowana akcja - nie wiadomo.

Nie da się ukryć, że to niepokojące, że konta posłów są przejmowane. Być może temat cyberbezpieczeństwa w Sejmie jest pomijany. W dobie fake newsów i powszechnej manipulacji jako kraj nie możemy sobie pozwolić na to, aby platformy wykorzystywane przez polityków były przez nich tak kiepsko chronione.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)