Powstaje Lightning – oświecenie dla twitterosceptyków

Powstaje Lightning – oświecenie dla twitterosceptyków

Powstaje Lightning – oświecenie dla twitterosceptyków
18.06.2015 20:47, aktualizacja: 21.06.2015 19:38

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Twitter gra coraz większą rolę w kształtowaniu opinii publicznej oraz wymianie informacji o najważniejszych wydarzeniach. Nie wiedzieć czemu, część Internautów jest jednak niechętna do przekonania się, że największa mikroblogowa platforma świata to wygodny sposób pozyskiwania informacji. Wkrótce może się to zmienić.

O tym jak ważny stał się Twitter w kontekście wydarzeń z przeróżnych środowisk, branży i kultur mogliśmy się w Polsce przekonać przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich. Widać było wówczas, że w wielu przypadkach ustąpić ćwierkającym musi nawet telewizja. Gdy telewizyjni prezenterzy podgrzewali atmosferę na chwilę przed ogłoszeniem wstępnych wyników, użytkownicy Twittera reagowali zapewne jedyne sarkastycznym uśmiechem.

Trzeba jednak przyznać, że przekazywanie informacji w postaci 140 znaków, czy korzystanie z hasztagów do zwiększania zasięgu swoich ćwierków i filtrowania przeglądanych treści, nie dla wszystkich może być wygodne. Konieczne jest pewne zaangażowanie i przyzwyczajenie. Wkrótce może się to zmienić – z pomocą mają przyjść sami twórcy Twittera.

Obraz

Trwają bowiem prace nad Lightning – aplikacją skierowaną do osób, które przez lata istnienia Twittera nie przekonały się do niego. Biorąc pod uwagę, że debata publiczna przebiega coraz częściej właśnie w formie ćwierków, mogą się jednak oni poczuć w pewien sposób wykluczeni. Lightning to program, który poda na tacy najważniejsze ćwierki i trendy w przejrzystej formie. Aby być na bieżąco nie będzie już zatem potrzebna umiejętność posługiwania się charakterystycznymi dla serwisu metodami nawigacji.

O samej aplikacji wiadomo jak dotąd niewiele. Z dotychczas udostępnionych informacji wynika, że będzie dostępna zarówno na pulpity, jak i większość mobilnych systemów operacyjnych. Nacisk ma zostać położony także na atrakcyjną formę prezentowania treści – do tego celu mają zostać między innymi wykorzystane transmisje z programu Periscope. Data premiery nie jest jeszcze znana, jednak można się spodziewać, że prace nad Lightining przebiegają intensywnie i program będzie dostępny najpóźniej za kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)