Pozbawiony komentarzy serwis Upvoted chce rozwiązać problemy Reddita

Pozbawiony komentarzy serwis Upvoted chce rozwiązać problemy Reddita

07.10.2015 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Reddit borykał się w ostatnim czasie z konsekwencjami wprowadzenia nowej polityki, która dość jednoznacznie ustalała standardy debaty w serwisie i zbliżała je w kierunku pojmowanej na amerykańską modłę politycznej poprawności. Udostępniony został już serwis Upvoted.com – pierwszy zewnętrzny serwis Reddita, w którym kwestia komentarzy użytkowników została rozwiązana dość radykalnie. Mianowicie poprzez brak możliwości ich dodawania.

Reddit. Upvoted stanowi bowiem swoistą odpowiedź na zaprezentowany w ostatnim czasie przez Facebooka serwis informacyjny aplikację Lightning. Widać każdy większy serwis internetowy chce dziś dostarczać najnowsze wiadomości ze świata, podobnie sprawa ma się z pierwszą stroną internetu.[img=2015-10-0714_47_26-Upvoted_ARedditorialPublication]Podobnie, ale nie można stwierdzić, że identycznie. Upvoted ma służyć bowiem nie tylko informowaniu, ale przede wszystkim stawiać na oryginalne materiały tworzone przez społeczność, które zostają skategoryzowane tematycznie przez administrację. Bezpośrednią konkurencją będzie zatem raczej serwis medium.com, Jedyną możliwością interakcji z serwisem jest wyrażenie aprobaty poprzez kliknięcie na łapkę w górę, komentarze w samym serwisie są niedostępne. Jak twierdzą administratorzy serwisu, cieszy się on ogromnym zainteresowaniem. Zdają się to potwierdzać liczne przerwy w jego dostępności i ogólna ociężałość funkcjonowania serwisu.

Upvoted może być także lekarstwem na inny problem, z którym boryka się Reddit. W zeszłym tygodniu miała miejsce sesja AMA z Martym Wienerem, dyrektorem technicznym serwisu. Potwierdził on wówczas, że w ostatnim czasie odbyły się testy nowego algorytmu, który decyduje o dostępności danej treści na stronie głównej. Przedstawiciele Reddita są bowiem zgodni, że aktualnie stosowany mechanizm pozostawia wiele do życzenia w kwestii udostępniania materiałów ważnych i zdobywających popularność w szybkim tempie.

Według Steve'a Huffmana, dyrektora serwisu, narzekania użytkowników na zbyt powolną rotację treści na głównej stronie rzeczywiście są uzasadnione. Właśnie z tego powodu zdarzają się sytuacje, w których informacja dotycząca ważnego wydarzenia trafia do szerszej grupy użytkowników kilka dni po tym, jak do niego doszło. O tym, czy Upvoted.com rzeczywiście może choć częściowo zaradzić temu problemowi dowiemy się wkrótce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także