Pożegnanie na #CES2016: Lenovo rezygnuje z marki Motorola

Pożegnanie na #CES2016: Lenovo rezygnuje z marki Motorola08.01.2016 11:06
Pożegnanie na #CES2016: Lenovo rezygnuje z marki Motorola

Targi CES okazują się nie tylko okazją do zaprezentowania sprzętowych nowości, ale także do pożegnań. Lenovo potwierdziło bowiem informacje, że wkrótce z rynku definitywnie zniknie marka Motorola. Zamiast tego, nowe urządzenia będą firmowane po prostu „Moto”, oczywiście z nieodłączonym dopiskiem „by Lenovo”.

O końcu kultowej marki Motorola poinformował na CES-ie Rick Osterloh, dyrektor operacyjny firmy. Oczywiście nie ma mowy o tym, aby w przyszłości przestały się pojawiać kolejne odsłony smartfonów Moto, cieszące się dzisiaj dużym uznaniem, przede wszystkim przez brak modyfikacji w systemie operacyjnym Android, oraz bardzo dobrymi recenzjami. Także w naszym serwisie.

350171145968052161

Kolejne urządzenia. będą jednak oprócz klasycznego logo z „M”, posiadały także niebieskie oznaczenie informujące, że marka należy do Lenovo. Takie rozwiązanie wydaje się rozsądnym kompromisem, Lenovo będzie mogło zaznaczyć swoją obecność na rynku smartfonów, z którym zapewne nie jest kojarzone w pierwszej kolejności, a przy tym zachować korzyści płynące z sentymentu i rozpoznawalności Motoroli.

Decyzja Lenovo nie będzie miała żadnego wpływu na portfolio urządzeń mobilnych, jest jednak wydarzeniem na swój sposób symbolicznym: z rynku zniknie nazwa używana od 1928 roku, która wywołuje określone asocjacje, jak choćby szczyt popularności telefonów z klapką i kultowa serię Razr czy właśnie „Hello, Moto”, które według Lenovo będzie bardziej rozpoznawalne niż sama Motorola.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)