Pozew za iPada - EMG rozszerza swoje roszczenia

Pozew za iPada - EMG rozszerza swoje roszczenia

06.04.2010 13:01

EMG Technology, które pozwało już firmę Apple za nielegalne wykorzystanie patentów w telefonie iPhone, teraz chce dołączyć do pozwu iPada. Jego zdaniem również we wprowadzonym właśnie na rynek tablecie zastosowano rozwiązania, które nie należą do spółki w Cupertino.

Najnowszy produkt firmy Apple spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mediów, ale dobra passa może się już kończyć. Podczas pierwszego dnia sprzedaży iPada zakupiono 300 tys. sztuk - to grubo poniżej oczekiwań. Według analityków Apple mógł liczyć na od 600 do 700 tys. sprzedanych tabletów. Teraz zaś okazuje się, że zdaniem EMG Technology w iPadzie nielegalnie wykorzystano prawnie chronione patenty.

Informację na temat rozszerzenia pozwu pracownicy EMG umieścili na stronach agencji BusinessWire. Obecnie pozew dotyczy sklepu iTunes, iPhone’a, iPoda touch, Apple TV i iPada. Apple został pozwany za nielegalne wykorzystanie patentów dotyczących surfowania w Internecie. Konkretnie chodzi o wyświetlanie zawartości Sieci w urządzeniach przenośnych i umożliwiających oglądanie telewizji. Zostały one zarejestrowane w 1999 r. przez EMG. Pozew skupia się również na wykorzystaniu technologii dotykowej w iPhonie i iPadzie.

Pozew przeciwko firmie Apple trafił do teksańskiego sądu w listopadzie 2008 r. Tam też utknął, bo od tego czasu nie podjęto żadnych kroków, jeśli nie liczyć wyznaczenia terminu procesu. Zdaniem Shawna Hansena, adwokata EMG, ma on rozpocząć się we wrześniu przyszłego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)