Poznań Game Arena i T-Mobile Warsaw Games Week – wyniki (aktualizacja)

Poznań Game Arena i T-Mobile Warsaw Games Week – wyniki (aktualizacja)31.10.2017 17:03
Poznań Game Arena i T-Mobile Warsaw Games Week – wyniki (aktualizacja)

Opadł kurz i emocje po dwóch październikowych, ekscytujących weekendach. Najpierw w dniach od 6 do 8 października ekscytowaliśmy się targami Poznań Game Arena, z której zresztą, dla naszych czytelników i widzów kanału na Youtubie prowadziliśmy relację. W ciągu trzech dni targowych uruchomiliśmy też kilkanaście konkursów związanych z tym wydarzeniem. Po czym już w kolejny weekend relacjonowaliśmy dla Was T-Mobile Warsaw Games Week, gdzie również nie zabrakło konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Niektórzy z Was już mogą cieszyć się z otrzymanych nagród, część jeszcze czeka, cierpliwości. Każdy, kto coś wygrał otrzyma swoją nagrodę dosłownie na dniach. Teraz zachęcamy do przeczytania małego podsumowania tych dwóch wydarzeń. Czytajcie do końca, mamy jeszcze kilka super fantów do rozdania w ostatnim już konkursie!

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Zaczniemy od Poznań Game Arena. Dwunaste już takie targi w Poznaniu przyciągnęły tłumy, a tegoroczna edycja pobiła kilka rekordów. Poznańskie święto dla graczy dorobiło się miana największych targów gamingowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku prócz stałych elementów jak premiery sprzętu i gier, turnieje eSportowe, pokazy gier także tych niezależnych, meet-upy z YouTuberami, wielki konkurs cosplay show, Game Industry Conference, czy strefa retro gier, było też kilka nowości m.in. muzeum gier wideo, wydarzenie artystyczne Virtual Garden: Mediations Biennale oraz Cosplay Arena. Wielkość tegorocznej edycji najlepiej oddadzą liczby, oto one:

 • 28 godzin targów
 • 10 pawilonów
 • 46 005 m kwadratowych powierzchni
 • promocyjne oferty i bogata ekspozycja ponad 220 liderów rynku gier, technologii, sprzętu i akcesoriów dla graczy,
 • ponad 1500 stanowisk do gry Free2Play
 • 137 produkcji od polskich studiów gier
 • 120 firm w strefie Indie Games Arena
 • ponad 250 cosplayerów
 • 30 cosplayerów z całego świata w Wielkim Finale PGA&MODECOM Cosplay Show
 • nagrody w konkursach i turniejach o łącznej wartości ponad 132 000 zł
 • dziesiątki premier gier i sprzętu
 • 1100 akredytacji medialnych
 • 72817 UCZESTNIKÓW TARGÓW

Jak widać cyfry te mogą robić wrażenie. Poznań Game Arena kolejny rok z rzędu powiększa się i może się pochwalić coraz większą frekwencją odwiedzających. Wielkie gratulacje dla wszystkich tych, którzy przyczynili się do sukcesu kolejnej edycji PGA, tak trzymać dalej!

Druga impreza, którą przyszło nam relacjonować w kolejny weekend (13-15 październik) to T-Mobile Warsaw Games Week. To trzecia już odsłona spotkania z grami w Warszawie i trzeba przyznać, że w tym roku impreza pobiła poprzednie edycje. Zresztą czytajcie dalej. Choć tegoroczne WGW trwało o jeden dzień krócej (w zeszły roku 4 dni), to i tak przyciągnęło na teren EXPO XXI prawie 34 tysiące odwiedzających. To prawie 10 tyś więcej niż w ubiegłym roku! Na olbrzymiej powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych wystawiło się kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich znalazły się takie tuzy jak Activision, Cenega, ESL, Fat Dog Games, IMGN.PRO, Lenovo, Microsoft, Modecom, sklep Muve, Nintendo, RedBull, Saturn, Seagate, Sony Interactive Entertainment Polska, T-Mobile czy Ubisoft.

 • Slider item
 • Slider item
[1/2]

Wystawcy zapewnili ogrom atrakcji, a jedną z nich była strefa Playstation z olbrzymią ilością stanowisk z VR. Microsoft pokazywał przedpremierowo konsolę XBOX ONE X. Nie zawiedli też wydawcy gier, na zamkniętych pokazach lub z dostępem dla szerszego grona można było się zapoznać z tytułami, które swoją premierę miały dosłownie w trakcie wydarzenia lub nawet z takimi, których premiery planowane są na przyszły, 2018 rok. Oto krótka lista hitów, które można było ograć na przygotowanych stanowiskach: Assassin’s Creed Origins, Call of duty: World War II, Far Cry 5, Forza Motorsport 7, Gran Turismo Sport, LEGO Marvel Super Heroes 2, Wolfenstein II: The New Colossus.

Cieszy nas fakt, że w końcu Warszawa doczekała się imprezy dla graczy na wysokim poziomie i z ogromnymi aspiracjami. Ponownie nie zawiedli organizatorzy, wystawcy i Wy sami, odwiedzający licznie przybywając na tereny EXPO XXI. Widać że WGW ma ogromny potencjał i w kolejnych latach impreza może się jeszcze bardziej rozrosnąć. Czego gorąco życzymy!

Konkurs na zakończenie!

Jak zapewne zauważyliście tradycją już jest konkurs na zakończenie relacji z tego typu imprez. Zazwyczaj był on ogłaszany zaraz po powrocie ekipy, która prowadziła relację (Kristov_PL i Coleslav). Niestety tym razem pewna firma kurierska spłatała nam figla i mimo trzech zleceń odbioru paczek z nagrodami, nie udało jej się to przez tydzień po targach. Co się odwlecze to nie uciecze! Tak mawiają najstarsi górale :) Mamy w końcu wszystkie fanty nie zawahamy się ich rozdać!

Zacznijmy od tego co można wygrać. Odwiedzając poszczególne stoiska i firmy zgromadziliśmy całkiem pokaźną ilość koszulek, podkładek czapek, smyczy i innych fajnych sprzętów. Postanowiliśmy podzielić je na trzy zestawy. I tak w najfajniejszym z nich znalazła się klawiatura gamingowa Genesis Rhod 110, myszka MSI Interceptor i podkładka uRage Rag S. W zestawie fajnym główne sprzęty to bezprzewodowa mysz gamingowa uRage Unleashed i podkładka Genesis M12 Midi. Natomiast w zestawie "tylko fajnym" (taka nazwa, bo zestaw tak naprawdę jest równie fajny jak poprzednie) główne atrakcje to myszka dla graczy Fury Gladiator z podkładką pod mysz Bloody B-083. Uzupełnieniem zestawów są wspomniane wcześniej gadżety. Tak prezentują się wszystkie trzy zestawy.

350206189764437953

Szczerze powiedziawszy to jesteśmy już zmęczeni wymyślaniem pytań i chętnie to scedujemy na Was. Zadanie konkursowe: Wymyśl pytanie jakie moglibyśmy zadać w tym konkursie. Trzy najciekawsze naszym zdaniem wypowiedzi nagrodzimy wypełnionymi po brzegi torbami z fantami od wszystkich partnerów zakończonych relacji. Na odpowiedzi czekamy do niedzieli (29.10.2017) do północy. Zwycięzców poznacie we wtorek 31 października. Dla formalności dodam, że pod uwagę będą brane odpowiedzi zarejestrowanych użytkowników naszego portalu. Miłej zabawy!

Aktualizacja

Przyszedł czas na rozstrzygnięcie ostatniego konkursu związanego z imprezami Poznań Game Arena i T-Mobile Warsaw Games Week. Tym razem w formie aktualizacji przedstawiamy listę trzech wypowiedzi, które naszym zdaniem zasłużyły na wyróżnienie, szukajcie swoich pseudonimów:

PGR -zestaw najfajniejszyPonieważ niedługo będą możliwe podróże w czasie (to będzie problematyczne przy organizacji konkursów) ;) załóżmy że z przeszłosci przybywają do roku 2017 takie oto postacie: (1) Leonardo da Vinci, m. in. odkrywca i wynalazca (2) Henryk Jordan, lekarz, propagator ruchu na świeżym powietrzu (3) Henryk Dobrzański-Hubal, ostatni żołnierz Września i pierwszy partyzantJak byś opisał, przekonał, wytłumaczył o co chodzi w gamingu, komputerach, targach Poznań Game Arena i T-Mobile Warsaw Games Week, wirtualnej rzeczywistości, w strzelankach, e-sporcie itp. i związanych z tym urządzeniach, emocjach, stacjonarnym trybem życia ludziom dla których (1) odkrycia, wynalazki, (2) ruch na swieżym powietrzu oraz (3) realna walka z Nimecami i prawdziwa strzelanka to był dość istotny fragment życia

kasiapawlisia - zestaw fajnyProponuję zabawę w pytania, która pewnie najbardziej ucieszy lingwistów, logików i... kombinatorów:) Oto moje pytanie: "Czy nie łamiąc zasad poprawności językowej oraz nie naruszając prawideł dotyczących spójności logicznej, stylistycznej i gramatycznej, jesteś w stanie – korzystając przy tym z dowolnej liczby zdań złożonych pozostających w sobą w różnych stosunkach znaczeniowych lub składniowych (tj. współrzędności, nadrzędności, podrzędności) – sformułować pytanie, które będąc dłuższym od niniejszego, pozostanie zarówno językowo poprawne, jak i precyzyjne, komunikatywne i jasne?"

**artos - zestaw "tylko fajny"**1. Jakie nagrody będzie można wygrać w konkursach z okazji Poznań Game Arena i Warsaw Games Week w 2027 roku? 2. Gdyby to zależało od Ciebie, czy coś byś zmienił(a) w powyższych imprezach (np. termin, czas trwania, lokalizację, rozrywki)? 3. Jaki był najciekawszy, najbardziej zabawny lub najważniejszy dla Ciebie konkurs, w którym kiedykolwiek brałeś(-łaś) udział (lub najfajniejsza nagroda, którą udało Ci się wygrać)? 4. Uważasz siebie za szczęściarza czy pechowca? Dlaczego? 5. Czy w konkursach liczy się dla Ciebie tylko nagroda, czy też ważny jest sam udział?

Gratulujemy zwycięzcom! Sprawdzajcie skrzynki mail, na które rejestrowaliście się na portalu dobreprogramy. Niebawem otrzymacie wiadomość z formularzem do wypełnienia. Później wystarczy już tylko czekać na przesyłkę.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)