Prace nad WPS Office na Linuksa wstrzymane. Zamkniętość nie popłaca?

Prace nad WPS Office na Linuksa wstrzymane. Zamkniętość nie popłaca?

Prace nad WPS Office na Linuksa wstrzymane. Zamkniętość nie popłaca?
29.05.2017 14:43

Alternatyw dla pakietu Office365 nie brakuje i cieszą się one sporą popularnością także na Windowsie. Mowa tutaj przede wszystkim o LibreOffice, który stanowi także domyślny pakiet biurowy lwiej części linuksowych dystrybucji. Wielu użytkowników woli jednak pakiet WPS Office, który często jest także preinstalowany na urządzeniach z Androidem.

Dla użytkowników WPS Office na Linuksie mamy jednak kiepskie wieści. Rozwój popularnej alternatywy dla LO został wstrzymany na Linuksie. Potwierdza to sam producent na swoim koncie na Twitterze. Na razie nie ma mowy o definitywnym porzuceniu pakietu na Linuksie, a jedynie o chwilowym zawieszeniu prac.

@AngryPenguinPL It's on a halt. Needs community builds.

— WPS Office (@WPS_Office) 27 maja 2017WPS Office na Linuksie nie był aktualizowany od roku, zaś teraz producent twierdzi, że do jego rozwoju potrzeba zaangażowania społeczności. Rzecz w tym, że nadal nie udostępniono kodu pakietu w tej wersji. Otwarcie WPS Office ma nastąpić jeszcze w tym roku, jednak producent otwarcie przyznaje, że aktualnie priorytetem jest rozwój pakietu mobilnego.

Nietrudno domyślić się dlaczego: pakiet jest często preinstalowany na urządzeniach z Androidem jako – nie bójmy się tego słowa – bloatware. Nikogo chyba nie dziwi, że taki model biznesowy jest dla Kingsoftu znacznie ważniejszy niż zaangażowanie w rozwój wersji na Linuksa i kłanianie się społeczności Open Source.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)